Sklepy komputerowe

Witam czy znacie jakieś strony zagraniczne lub polskie z tańszymi częściami komputerowymi niż np. na x-kom lub morele?

USA. Problem: transport i opłaty importowe…

Tak trudno wejść na Ceneo i w wyszukiwarkę wpisywać szukane produkty? W jednym sklepie tańszy będzie dżem, w drugim pieczywo.

Zaczynam dochodzić do wniosku, że ludziom w domach tęskno i tu na forum kolegów szukają. Następne pytanie: włączyłem MS Word, skończyłem wiersz. Jak sprawić by edytor tekstu zaczął pisać od nowego? Masakra…

Jak wyszukiwać oferty sklepów z USA w ceneo?

A jego pytanie brzmiało: jak znaleźć tanie sklepy w USA? Chyba nie…

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Tak, że ten :wink:

Ale ok. Zróbmy praktyczny eksperyment. Produkt: AMD RYZEN 5 3600.
microcenter.com 160 usd (ok 670 zł)
newegg.com 173 usd (ok 730 zł)
ceneo - ok 800-900 zł

Mozesz patrzeć na amazon.com czesto mają spoko ceny zwlaszczana droższe produkty jak grafika, cpy, czy płyta główna.

A tutaj multinarodowa porównywarka cen (można wybrać na jakim krajowym rynku szukamy):
https://pcpartpicker.com/

Kupowanie w USA czy Tajwanie, Chinach w teorii świetna sprawa. Pewnie w hurtowych ilościach nawet genialna. Ale gdy w rachubę w chodzi JEDNA karta graficzna czy JEDEN procesor to (szczerze pisząc) wolę dołożyć te dwie, trzy stówki i mieć pewne, że szybko dostanę, nie dopłacę cła, łatwiej mi będzie odesłać, itd.
Ja bym dopytał autora wątku ile i co kupuje. Znając życie nosi się z zamiarem zmiany myszki na lepszą.

Tak się składa ze kupuje komputer.

i na serio bierzesz pod uwagę składanie go z części, które będą wędrować do Ciebie przez ocean? Jeśli nie to polecam Ceneo.

Czy nie zapomniałeś doliczyć podatku do podanych cen? W juesej nie podaje się ich przypadkiem netto?

Poza tym bilet tam i z powrotem chyba mu się nie opłaci skoro odbiór tylko osobisty :joy:

3600 był przed chwilą w x-komie za 749.

Za to nadal jest płyta X570 w dobrej cenie:

Czy przegapiłeś co napisałem w swoim pierwszym poście w tym temacie? :wink: