Skoda Fabia J5... 2010 rok produkcji

Przyszedł czas gdy wszystko się sypie powili i teraz padł tylny zamek bagażnika.

O ile zamek znalazłem kilka modeli o tyle ich nazwy sa różne mimo iż wyglądają identycznie i za bardzo nie wiem co jest dobre (patrzałem na alledrogo). Ktoś wie jak tego szukać?

Druga sprawa śruby mam wyjechane i muszę kupić nowe… jakie tam potrzebuję? Zamiast dziwnej gwiazdki itp. da radę wymienić na krzyżak ? Tylko jakie… ? jaka grubość, wysokość ?

Znajomy z ETKA może ci pomóc lub poszukaj katalogu online.

Kup dobre narzędzia a nie wymieniaj śruby.

Co do zamka wklej zdjecie - spróbujemy razem poszukać

Powoli się sypie? padł zamek i to nazywasz że auto się sypie? śmieszne

Śruba już wyjechana, wcześniejsze zmagania imbusami i gwiazdkami… teraz próbowałem nawet młotkiem i śrubokrętem z boku aby ruszyć chociaż śrubę… no nie ma szans. Zostaje rozwiercenie.

Najpierw muszę wyjąć ten zamek…

Raz działa zamykanie z zamka raz nie, raz świeci ikonka, że jakaś lampka przepalona, a raz nie (lampki wydają się ok wszystkie). Raz da się tylne lewe drzwi otworzyć od środka a raz nie. Auto 10 letnie to zaczyna wszystko siadać.

Wszystkie problemy powoduj jeden zamek - wymienisz, naprawisz i auto sprawne.

to nie są problemy żeby narzekać.

A co powiesz w tym przypadku?
Fabrycznie nowe samochody:

cytat"
Według raportu, ponad połowa usterek ma powstawać przy montażu auta. Zaledwie niespełna 14 proc. wykrywanych usterek ma wynikać z jakości części dostarczanych przez kooperantów, ok. 27 proc. stwierdzonych wad to niedociągnięcia przy produkcji karoserii. Na czele listy problemów znajdować się ma pozycja „ECOS Prüfung NIO“ – „ECOS” to Electrical Check Out System (kontrola systemu elektrycznego ) a „NIO” to skrót od Nicht in Ordnung, czyli „nie w porządku”. Podczas wyrywkowej kontroli 842 aut, aż w 132 egzemplarzach stwierdzono usterki elektroniki i problemy z oprogramowaniem. Rozwiązanie problemu? Jak donosi niemiecki Businessinsider, tajną bronią pracowników usprawniających nowe Golfy ma być… klucz „dziesiątka” i odłączenie akumulatora od instalacji – ponoć w niektórych przypadkach po wymuszonym restarcie problemy mają znikać.

Żyjemy w takich czasach, gdzie wypuszczany bubel nie jest niczym dziwnym i odkrywczym, a producenci nie ponoszą żadnych odpowiedzialności za taki stan rzeczy.

Dobra, jadę po wiertło…

kup sobie zwykłą śrubę 6 i ewentualnie 5 o długości 20-25mm

Nie będzie miejsca na jednej śrubie na nasadkę aby dokręcić. Wszystko robią tak aby człowiekowi życie utrudnić.

No i między 6, a 5 jest różnica… xD

łeb krzyżak lub torx 20

5 - nakrętka 8,
6 - nakrętka 10