Skojarzenie pliku z Wordem

witam jako nowy uczestnik forum od razu uderzę z ciężkim problemem

Przypuśćmy ze stworzymy sobie plik tekstowy “test.txt” zmienimy jego rozszerzenie na jakieś zupełnie nieznane np. “test.oo2” i celem naszym jest aby po podwójnym kliknięciu w owy plik otworzył się on w programie Word. Nie chodzi mi bynajmniej o dodawanie danego rozszerzenia, a ustawienie programu Word jako domyślnej przeglądarki (czyli w przypadku zmiany test.oo2 na test.yy5 dalej będzie się otwierać w Wordzie)

za wszelkie sugestie będę dozgonnie wdzięczny

EDIT: przepraszm już poprawione

=============================

Proszę poprawić błędy - na forum używamy polskiej pisowni

monczkin

Nie kumam zbytnio Twojego toku rozumowania… :?

Masz plik: test.oo2 i chcesz go “skojarzyć” z Wordem tak, by po zmianie rozszerzenia pliku na inne ten nadal otwierał się w Wordzie…

Czy dobrze rozumiem?

Jeżeli tak, to jest pewien problem - wyobraź sobie, że zmieniasz rozszerzenie na .jpg albo mp3 …i co?

Inaczej: - nie da się tak!

Z danym programem mozesz skojarzyć konkretne rozszerzenia plików a nie ich zawartość!

może tak:prawy przycisk myszy na plik tekstowy–>otwórz za pomocą–>wybierz program world i zaptaszuj opcje zawsze używaj wybranego programudo otwierania tego typu plików

Ali123 ale jeśli zmieni rozszerzenie tego pliku to znowu trzeba wybierać nową aplikację do otwierania.

Innego sposobu nie widzę :lol:

Jestem w 100% przekonany że jest to wykonalne. Jednak nie znam rozwiązania… :slight_smile: Prawdopodobnie chodzi o wpis w rejestrze.

mój błąd nie doczytałem :oops:

AdasB jeśli jesteś przekonany to poszukaj rozwiązania i go nam przedstaw.

Sprawę rozwiązałby program który monitorowałby plik wejściowy (np. x.mp3) i po zmianacg rozszerzenia (np. x.jpg, x.gif, x.exe, x.ooo, x. 2g) nadal pamiętał iż plikiem wejściowym jest x.mp3.

Niestety o niczym takim nigdy nie słyszałem i wątpię aby coś takiego istaniało. Rejestr tutaj też nie odgrywa znacznej roli

Nie jestem pewien …ale takie możliwości miał mieć chyba nowy system plików WinFS - niestety microsoft przerwał nad nim prace :?

Nie jest to wykonalne jak sobie to wydumales.

Nawet gdyby przypisac takie rozwiazanie w rejstrze na stale,

HKEY_CLASSES_ROOT*\shell\command

Domyslna =“C:\Program Files\Microsoft Office\Office10\WINWORD.EXE” /n /dde

to Word bedzie krzyczal, ze takiego formatu nie obsluguje.

sprawdź:

panel sterownia-> opcje folderów-> Typy plików Nowy (gdzie wpisujesz rozszerzenie)-> zaawansowane (gdzie wybierasz, skojarzenie z danym rozszerzeniem)

Nie zrozumiałeś :lol:

Koledze chodziło o “permanentne” skojarzenie pliku z wordem, skojarzenie po zawartości pliku a nie po jego rozszerzeniu!

Czyli biegało o to by po zmianie rozszerzenia pliku na dowolne inne, ten był nadal skojarzony z wordem :wink:

Najdalej gdzie doszedłem to do wpisu ktory tworzy nową pozycję na prawym kliknięciu pliku “otwórz w word”… chyba dalem ciała., jednak sie nie da. Ukaram się sam.