Skojarzenie programu pocztowego z wysyłanymi plikami

(Sebcio12345) #1

Witam mam taki oto problem. Mam system operacyjny Win 7. Zainstalowałem sobie program pocztowy Claws Mail. Program jest darmowy i jest ok. Problem pojawił sie dopiero gdy chciałem wysłać plik doc. W ten sposób, że najeżdżam kursorem na plik i wyslij do i tu pojawia się problem ze skojarzeniem pliku z programem pocztowym. Proszę o pomoc jak skojarzyć pliki z programem pocztowym w ten sposób żeby taka opcja "wyślij do" była aktywna jak np. w programie outlok. Pozdrawiam i czekam na porady sebcioseb

(Protected_48) #2

Prawdopodobnie potrzebujesz tego :http://support.microsoft.com/kb/310270/pl

pozdrawiam :slight_smile:

(Sebcio12345) #3

Może tak tylko że tam jest porada dotycząca XP a ja posiadam Win 7. W związku z tym mam pytanie czy w/w sposób działa również na system Win 7.

(Protected_48) #4

To robisz analogiczne. Kwestia tutaj jest wyszukanie folderu sendto.

(Sebcio12345) #5

ok, wróce do domu po pracy i sróbuję się zastosować do porad. Dziękuję bardzo za pomoc i pozdrawiam sebcioseb

-- Dodane --

Witam jednak to nie działa. Opcja wyślij do jest jednak gdy chce wysłać plik poczta pojawia się taki oto komunikat: Nie ma skojarzonego programu poczty e-mail...Zainstaluj program lub jeżeli jest już zainstalowany utwórz skojarzenie w panelu sterowania . Programy domyślne. Wchodzę w panel programy domyślne ale nic tam się zrobić nie da. Może ktoś ma jakieś rady. Pozdrawiam i czekam na pomoc.

___________________________________________________________________________________________

(Dimatheus) #6

Hej,

A w samym programie pocztowym nie masz możliwości zaznaczenia opcji, by był on domyślnym programem pocztowym w systemie?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Sebcio12345) #7

Jest zaznaczony jako konto domyślne, ale i tak nie moge wysłać poprzez skorzystanie z opcji wyślij do...

Jest zainstalowany i jest to jedeyny program pocztowy.

(Dimatheus) #8

Hej,

Ale nie chodzi o zaznaczenie konta domyślnego, ale o zdefiniowanie domyślnego programu pocztowego. Czy przypadkiem program ten nie jest w wersji portable - czyli takiej niewymagającej instalacji?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Sebcio12345) #9

Jest zainstalowany to nie wersja prtable. Jest również zaznaczony jako domyślny program pocztowy- sorki źle się wcześniej wyraziłem.

(Dimatheus) #10

Hej,

Czyli program jest widoczny w programach domyślnych czy nie?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Sebcio12345) #11

Zależy gdzie, w jakiej zakładce. Jak wejde w panel sterowania i programy domyślne to jest kilka opcji do wyboru. W zakłądce ustaw program jako domyslny - mojego programu pocztowego nie ma. Może tu jest problem. Natomiast w zakładce skojarz typ pliku lub protokół z programem - moj program jest. Może tzreba go dodac do pierwszej zakłądki ale nie wiem jak

(Dimatheus) #12

Hej,

Niestety bardzo możliwe, że w tym jest problem. Nie wiem tylko, czy samodzielne dodanie programu do listy jest możliwe.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Sebcio12345) #13

No raczej nie bo nie ma tam takowej opcji. Ciekawy problem, musi być jakiś inny sposób dodania tego progsa. 

(Dimatheus) #14

Hej,

A nie masz w menu kontekstowym - w pozycji wyślij do - opcji Adresat poczty?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Sebcio12345) #15

Mam, ale jak dam do wsyłania to pojawia si.ę komunikat o, którym wcześniej pisałem

(Majka) #16

Może faktycznie zainstaluj na dysku C

(Dimatheus) #17

Hej,

A może po prostu program nie jest zaznaczony jako domyślny klient poczty w ustawieniach samego programu. Generalnie przeglądałem jego ustawienia i nigdzie nie natrafiłem na opcję, by był programem domyślnym. Może w tym jest problem.

Pojawia się komunikat, bo nie jest zdefiniowany program domyślny. Przeprowadziłem symulację przy pomocy Thunderbirda jako jedynego klienta na komputerze. Gdy nie był domyślnym programem, pojawiał się box z pustym polem. Gdy w programie zaznaczyłem, by był domyślnym, wysyłanie plików zaczęło działać bezproblemowo.

Pozdrawiam,

Dimatheus