Skojarzenie programu pocztowego z wysyłanymi plikami

Witam mam taki oto problem. Mam system operacyjny Win 7. Zainstalowałem sobie program pocztowy Claws Mail. Program jest darmowy i jest ok. Problem pojawił sie dopiero gdy chciałem wysłać plik doc. W ten sposób, że najeżdżam kursorem na plik i wyslij do i tu pojawia się problem ze skojarzeniem pliku z programem pocztowym. Proszę o pomoc jak skojarzyć pliki z programem pocztowym w ten sposób żeby taka opcja “wyślij do” była aktywna jak np. w programie outlok. Pozdrawiam i czekam na porady sebcioseb

Prawdopodobnie potrzebujesz tego :http://support.microsoft.com/kb/310270/pl

 

pozdrawiam :slight_smile:

Może tak tylko że tam jest porada dotycząca XP a ja posiadam Win 7. W związku z tym mam pytanie czy w/w sposób działa również na system Win 7.

To robisz analogiczne. Kwestia tutaj jest wyszukanie folderu sendto.

 

http://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/customize-the-windows-vista-send-to-menu/

ok, wróce do domu po pracy i sróbuję się zastosować do porad. Dziękuję bardzo za pomoc i pozdrawiam sebcioseb

 

Dodane

 

Witam jednak to nie działa. Opcja wyślij do jest jednak gdy chce wysłać plik poczta pojawia się taki oto komunikat: Nie ma skojarzonego programu poczty e-mail…Zainstaluj program lub jeżeli jest już zainstalowany utwórz skojarzenie w panelu sterowania . Programy domyślne. Wchodzę w panel programy domyślne ale nic tam się zrobić nie da. Może ktoś ma jakieś rady. Pozdrawiam i czekam na pomoc.

 

___________________________________________________________________________________________

Hej,

 

A w samym programie pocztowym nie masz możliwości zaznaczenia opcji, by był on domyślnym programem pocztowym w systemie?

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jest zaznaczony jako konto domyślne, ale i tak nie moge wysłać poprzez skorzystanie z opcji wyślij do…

Jest zainstalowany i jest to jedeyny program pocztowy.

Hej,

 

Ale nie chodzi o zaznaczenie konta domyślnego, ale o zdefiniowanie domyślnego programu pocztowego. Czy przypadkiem program ten nie jest w wersji portable - czyli takiej niewymagającej instalacji?

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jest zainstalowany to nie wersja prtable. Jest również zaznaczony jako domyślny program pocztowy- sorki źle się wcześniej wyraziłem.

Hej,

 

Czyli program jest widoczny w programach domyślnych czy nie?

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zależy gdzie, w jakiej zakładce. Jak wejde w panel sterowania i programy domyślne to jest kilka opcji do wyboru. W zakłądce ustaw program jako domyslny - mojego programu pocztowego nie ma. Może tu jest problem. Natomiast w zakładce skojarz typ pliku lub protokół z programem - moj program jest. Może tzreba go dodac do pierwszej zakłądki ale nie wiem jak

Hej,

 

Niestety bardzo możliwe, że w tym jest problem. Nie wiem tylko, czy samodzielne dodanie programu do listy jest możliwe.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

No raczej nie bo nie ma tam takowej opcji. Ciekawy problem, musi być jakiś inny sposób dodania tego progsa. 

Hej,

 

A nie masz w menu kontekstowym - w pozycji wyślij do - opcji Adresat poczty?

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Mam, ale jak dam do wsyłania to pojawia si.ę komunikat o, którym wcześniej pisałem

Może faktycznie zainstaluj na dysku C

Hej,

A może po prostu program nie jest zaznaczony jako domyślny klient poczty w ustawieniach samego programu. Generalnie przeglądałem jego ustawienia i nigdzie nie natrafiłem na opcję, by był programem domyślnym. Może w tym jest problem.

Pojawia się komunikat, bo nie jest zdefiniowany program domyślny. Przeprowadziłem symulację przy pomocy Thunderbirda jako jedynego klienta na komputerze. Gdy nie był domyślnym programem, pojawiał się box z pustym polem. Gdy w programie zaznaczyłem, by był domyślnym, wysyłanie plików zaczęło działać bezproblemowo.

Pozdrawiam,

Dimatheus