Skok ?mocy? zasilania w karcie graficznej. Crash przy graniu

Witam mam mały problem. 

Jak widać na załączonej grafice skok ?mocy? w karcie graficznej jest nagły i w tym momencie następuje crash gry. Czasem jest to crash, czasem wywala sterownik nvidii, czasem czarny ekran na parę sekund i powrót do gry, a czasem monitor przełącza mi się na tryb oszczędny i nic nie widzę, komputer dalej chodzi i jedyne co mogę poradzić to restart. Nie mam pojęcia jak to naprawić, próbowałem aktualizacji do najnowszych sterowników, ale więcej problemów tworzą niż pożytku z nich jest. Temperatury są w porządku. Jak coś to używam tego zasilacza http://www.agito.pl/zasilacz-aerocool-templarius-imperator-650-80-bronze-pl-684630-aeroimperator-650/pd/DCHMPMBBM/?utm_medium=Feed&utm_source=Ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=11466448

ss (2016-05-11 at 10.38.21).jpg

@ref

Aktualizowałeś już BIOS i sterowniki do pł. gł.?

Nope. Myślisz, że to pomoże? Z doświadczenia wiem, że najnowsze sterowniki, zwłaszcza do kart graficznych nie są zbyt stabilne i więcej z nich problemu niż pożytku.

Bardzo możliwe. Trzeba by przeczytać co tam w BIOSie poprawili. Sterowniki do chipsetu płyty głównej są ważne i mogą powodować ścinki o których piszesz.

Zawsze najpierw BIOS, potem chipset płyty gł. i dopiero graf.

No ok, popatrzę, spróbuję i napiszę czy się poprawiło.

Zaktualizowałem sterowniki do płyty głównej i jak na razie bez zmiany, więc chyba będę musiał się wziąć za ten BIOS tylko jest jedno ALE. Wiem, że to niezbyt bezpieczne z tego co czytałem, więc nie chce niczego spieprzyć. http://www.asrock.com/mb/Intel/P67%20Pro3/?cat=Download&os=BIOS To jest najnowszy bios. Ja mam wersję 3.20. Tylko pytanie jest jedno. Jak patrzyłem to biosy aktualizuje się z biosu poprzez wpięcie USB do płyty głównej. Tutaj jest to program w .exeku i nie wiem czy to jest do końca bezpieczne. Innego downloadu nie ma.

Może najpierw pousuwaj jeszcze raz dokładnie sterowniki graficzne z wszystkimi komponentami i przeczyść rejestr. I powywalaj większość tych programów-ulepszaczy od producenta. Nie wiem co tam instalowałeś. Restart i dopiero instalacja starszych sterowników.

Nie wydaje mi się, że aktualizacja BIOSu tutaj coś pomoże. Na stronie producenta tylko jakieś lakoniczne wzmianki o poprawie kompatybilności PCIe i VGA. Co więcej, ktoś pisał, że ta oficjalnie dostępna wersja 3.30 ma jakiś bug z procesorami Sandy Bridge.

Jeśli już to prędzej aktualizacja VBIOS-u samej karty coś by może pomogła.

Spokojnie aktualizuj. Każdy flash biosu to jakieś ryzyko i robisz na własną odpowiedzialność. Powiem Ci tak robiłem to kilkaset razy i zawsze z powodzeniem więc myślę, że marne szanse żeby coś …

Jeszcze jedno masz bardzo stare drivery od grafiki najnowsze to 365.10

@mrFreeze Tak, ponieważ jak zaktualizowałem do najnowszych driverów zrobiły one więcej szkody niż pożytku. Jutro spróbuję wykonać czystą instalację, bo może faktycznie popełniłem błąd instalując je przez GeForce Expierence bez wcześniejszego usuwania starych, czyszczenia rejestru itd. Co do aktualizacji BIOSU to trochę się boję i myślę, że nie ma co tracić nerwów itd z powodu jednej gry. Co ciekawe crashuje mi tylko w Ruscie, a np w takim Dark Souls 3 wszystko śmiga pięknie na full detalach. Tak jak powiedziałem spróbuję jutro zrobić czystą instalację sterowników.

Dobra z powodu wyjazdu nie miałem chwilowo czasu, ale zabrałem się w końcu za ten czysty reinstall no i nic to nie dało. Wywala Nvidia Kernel Drive przestał działać. Nie mam pojęcia o co tu możne chodzić. Właściwie to dzieje się to tylko w jednej grze, a mianowicie Rust. Nie wiem. Możliwe, że to wina gównianego kodu gry albo mój komputer jest odporny na wszystkie bety, early accesy itd. W becie Overwatcha miałem podobny problem, ale tam przynajmniej miałem 60 FPSów.