Skok napięcia na porcie USB

Witam,
Po zakupie nowego laptopa Lenovo Z70-80 chciałem korzystać ze starej myszy od PC na PS2 dlatego zakupiłem przejściówkę PS2 na USB(jak w załączniku). Przejściówka nie zadziałała. Od tego czasu pojawia się ikonka skoku napięcia na porcie USB(pierwszy raz pojawiło się to po jej podłączeniu). Ikonka bez przerwy szybko pojawia się i znika co rozprasza przy pracy na komputerze. Jej ukrycie w trayu nic nie daje bo i tak na chwilę się pojawia. Dzieje się tak nawet gdy nic nie jest podłączone do portu USB. Wszystkie porty USB działają normalnie. System przeskanowałem Avirą, NOD32 Online, CCleaner. Zaktualizowałem wszystkie sterowniki USB w menadżerze zadań. Zainstalowałem sterowniki chipsetu ze strony Lenovo i nic to nie dało. Działam na Windows 10 64bit z Anniversary Update.
Czy jest jakiś sposób aby usunąć tą ikonkę? Czy jest szansa że przeinstalowanie systemu by pomogło. Choć chciałbym tego uniknąć. Czy możliwe jest że taka przejściówka mogła uszkodzić porty USB?

Link do filmiku jak to wygląda:
https://youtu.be/Ud8rNSI6d4c

przejsciowka.jpg

Zrzut ekranu 2016-08-12 15.54.37.png

Są dwie możliwości:  albo to jakiś bug na poziomie sterownika / systemu operacyjnego, albo poszło zabezpieczenie prądowe portu albo nawet HUBa USB. Osobiście skłaniam się ku tej drugiej opcji, a wtedy laptopa czeka wizyta w serwisie i wymiana płyty głównej.

Obejście tymczasowe - to wejście w menadżer urządzeń i wyłączenie koncentratora USB (co oczywiście spowoduje odłączenie portów USB - ale komunikat zniknie).