Skok w przeszłość - socket 370

Witam. Posiadam już dość starego kompa, nowego już kupiłem tydzień temu, więc ten chciałbym troszkę ulepszyć, aby uciągnął bez zwiech Windowsa XP,

gdyż teraz troszkę się wiesza. Części: ECS P6IEAT, 2x256 mb SDRAM, Celeron 1100 MHz i ATI Rage 128 Ultra 32 mb =).

RAM-u więcej mieć nie mogę, płyta nie obsłuży, ale do XP-ka 512 mi starczy.

Co do procka to myślałem o Celeronie 1300 MHz lub Pentium III 1266 MHz, ale chyba moja płyta ich nie obsłuży?

W takim razie procek też by odpadł, zostałaby karta graficzna.

Też myślałem i znalazłem takie:

ASUS V9400 64MB AGP - 15 zł

nVidia Riva TNT2 Pro 64MB - 21 zł

ELSA Gloria 2 Pro 64MB - 25 zł

Nvidia Quadro4 Dual AGP/ATX 200NVS 64MB - 25 zł

Moja płyta nie posiada AGPx2, więc chyba nVidia GeForce 4 MX 440 nie pójdzie?

Która byłaby najlepsza na sloty AGP lub PCI?

Ktoś zna się na starszym sprzęcie, wydam te 50 zł, chodzi tylko o to, żeby XP-ek się nie zacinał. Pozdrawiam =)

Zrób optymalizacje sytemu i więcej nie wkładaj w tego kompa bo ja nie wiem jak Ci może się zacinać XP-ek na tym kompie jak ja XP-eka uruchomiłem na pentium 200MMX 32mb ramu i s3 trio

Tu na pewno nie chodzi o sprzęt.

Najwidoczniej masz zaśmieconego XP’eka, wyczyść np. "Ccleaner "

(jest w vortalu) i poradziłbym jeszcze “Tune up utilities”.

po tym na pewno nie będzie sie wieszał.

może masz za dużo programów albo coś. np skype’a… to wszystko spowalnia komputer

mam pytanie, czy są płyty główne socket 370, które obsługują DDRAM??

jak tak, to może ktoś chce sprzedać??

Nie było płyt pod Socket 370 z obsługą DDR tylko były z SDRAM.

Z tego co wiem to DDR można było wsadzić dopiero w płytach pod Socket 478.

Były rozwiązania przejściowe z SDR i DDR, jednak nie umożliwiały jednocześnego korzystania z tych pamięci razem. Tak, jak to ma miejsce we współcześniejszych konstrukcja opartych o różne rodzaje DDR.

współczesne konstrukcje opierają się na pamięciach ddr2 o różnych taktowaniach a nie jak w przypadku o którym piszesz ddr i sdr, z ddr1 i ddr2 nie można korzystać jednocześnie.