Skoki użycia CPU oraz bluescreeny

Cześć Cześć
Generalnie posiadam mały problem którego nie jestem w stanie samodzielnie rozkminić.
Z 2 tygodnie temu dostałem bluescreena po którym nie mogłem wejść do systemu, musiałem ponownie zainstalować system z nośnika, podczas instalacji sformatowałem oba moje dyski i cała instalacja przeszła pomyślnie. Wszystko było git aż do teraz - od 3 dni co jakiś czas dostaje bardzo mocne ściany podczas których kompletnie zatrzymuje mi ekran, dźwięk z głośników się ścina i po sekundzie wyłącza i włącza mi się ekran. Całość takiej ściny trwa z 5/7 sekund a 2 razy się zdarzyło że przy tym zresetował mi się komputer. Zresztą podczas pisania tego w momencie w którym włączyłem menedżer zadań była taka ścina, zauważyłem też że w momencie w którym włączam menadżer wykorzystanie cpu mam 100% i po chwili nagle opada do 5/8%.
FRST.txt (60,4 KB)


Nie wiem co mogę zrobić z tym bardzo proszę o jakąś pomoc.

1 polubienie

Witaj @piroon na Forum DobreProgramy

Na pierwszy rzut oka, nie ma infekcji
Przeskanuj ADWCleaner, według instrukcji poniżej, następnie zrób nowy skan FRST

  1. Pobierz ADWCleaner
  2. Uruchom z Uprawnieniami Administratora, uruchom skanowanie.
    Jeśli znajdzie linie z Preinstalled to odznacz, resztę oczyść
  3. Wklej plik wynikowy.
  4. Zrób skan FRST, wstaw dwa logi frst.txt i addition.txt

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

FRST.txt (60,4 KB) AdwCleaner[S01].txt (1,4 KB)

Jeśli rzeczywiście jest brak infekcji to jaka może być tego przyczyna sprzętowa?

Wrzuć jeszcze Addition.txt

Addition.txt (18,9 KB)

Na koniec zrób pełny skan ESET, tak dla pewności

  • Pobierz ESET Online Scanner
  • Uruchom z Uprawnieniami Administratora
  • Program pobierze Aktualizacje modułu skanowania
  • Wybierz Skanowanie komputera
  • Wybierz Pełne skanowanie
  • Wybierz “Włącz wykrywanie i przenoszenie…”
  • Rozpocznij skanowanie
  • Gdy wykryje jakiekolwiek zagrożenia zapisz raport
  • Program zapyta o Wersję próbną odznacz i wyłącz
  • Udostępnij plik raportu

Wyłączenie i ponowne włączenie ekranu może sugerować restart sterownika GPU.

  1. Zainstaluj najnowsze dostępne sterowniki do karty graficznej ze strony producenta.
  2. Sprawdź pamięć ram, wpisz diagnostyka pamięci w menu start i uruchom znaleziony program, użyj większej liczby przebiegów niż domyślne 2.
  3. Sprawdź komputer pod obciążeniem np. programem OCCT.
  4. Upewnij się że temperatury podzespołów nie przekraczają 80-90C pod obciążeniem.

sterowniki cały czas updatowane z geforce experience
diagnostykę przypadkowo odpaliłem na 2 przebiegach i żadne problemy nie został wykryte, jak skończę scan eset to moge odpalić jeszcze raz na większej liczbie.
temperatury prezentują sie tak:


a przy obciążeniu nic nie przekracza 80 stopni, poza tym problem występuje nie tylko przy obciążeniu a choćby też przy korzystaniu tylko z Internetu. Lecz tylko przy obciążeniu w postaci gry oraz oglądania filmu komputer się zresetował.
Zaraz sprawdzę jeszcze za pomocą programu OCCT

eset scan.txt (308 bajtów)
eset niczego nie wykrył

co w takim razie może być przyczyną tego problemu i jak można to naprawić?

Powtarzam to już w którymś wątku, ale dla pomocy zawsze lepiej napisać jeszcze raz :wink:

Takie same objawy miałem, czyli zanikanie i pojawianie się ekranu, zacinanie się całkowicie, wraz z dźwiękiem i restart PC, jak kabel sygnałowy SATA nie był odpowiednio dociśnięty do dysku systemowego. Nie sprawdzałem tylko czy obciążenie cpu było na 100%

1 polubienie

z tym że dysk na którym system jest zainstalowany to ssd m2