Skoki 'laggów' podczas gier na WiFi

Witam, 

 

Pisałem już na tym forum z nie jednym problemem i zawsze dostaję skuteczne rozwiązania. Dlatego też postanowiłem napisać i w tej sprawie. 

 

Tak jak w temacie - skoki ‘laggów’, pingu na 2-3 sekundy. Nie jest to odczuwalne podczas zwykłego użytkowania laptopa (jak przeglądam www, oglądam YT, filmy itp). Problem odczuwam dopiero podczas gry. Gram kilka minut i mój ping normalnie wynosi ‘30-40ms’ i co kilka minut są skoki do 200-300 ms co znacznie utrudnia rozgrywkę (gram w League of Legends). Jest to denerwujące, irytujące i sprawia że nie do końca czerpie przyjemność z gry.

 

Poniżej rzeczy które zaobserwowałem: 

  1. kiedy przełączę się bezpośrednio na kabel (problem laggów znika),

  2. myślałem że to mój router ale był u mnie znajomy ze swoim laptopem (oboje mieliśmy połączenie WiFi tej samej sieci czyli mojej), on miał stały ping a ja skoki co kilka minut, 

  3. wykluczyłem problem routera (patrz punkt 2) - postawiłem na mój komputer, aplikacje w tle, aplikacje systemowe…

 

Sprawdzałem wszystkie aplikacje które wchodzą w tle i szczerze powiedziawszy nie mam zielonego pojęcia co może powodować te problemy. Wyłączyłem te które uważałem że nie są potrzebne a na reszcie się nie znam. Wygląda to tak jakby co kilka minut włączał się na chwilę jakiś skan, ściąganie … nie wiem na prawdę.

 

Jakieś pomysły?

Pomiędzy twoim komputerem a internetem jest kilka elementów:

Ok. Gdzie moge sprawdzić ustawienia karty bezprzewodowej żeby sprawdzić z kolegą? 

Nie miałem na myśli ustawień z kolegą. Pójdź do niego i zagrajcie. Jeśli będziesz miał u niego lagi, to wychodzi na kartę sieci bezprzewodowej (jakiś tani zintegrowany bubel).

 

Nie znam się tak bardzo na internetowych aplikacjach w tle, zazwyczaj trzymam ich jak najmniej. W menedżerze zadań masz w zakładce “Wydajność” przycisk “Menedżer zasobów”. On powie ci co zużywa internet, ale tylko na bieżąco.