Skoki pingów - co robić?

Witam!

Od niedawna mam poważny problem. Podczas gry w Counter-Strike’a od niedawna skaczą mi pingi. Mam chwile ping 20-30 - po chwili ginę nawet nie wiem skąd i widzę piękny napis : Ping 170. Nawet dźwięku naboi nie słyszę, kiedy mam duży ping. Problem zaczął się jakieś 5 dni temu. Dzwoniłem do Neo i sprawdzał mój download, upload i ping. Mówił, że wszystko dobrze - pomimo to, że ping był 170… Kolega na serverze polecił mi program Throttle. Zainstalowałem go - zrobiłem wszystko - Internet : Wireless - Fast. Po włączeniu kompa miałem założone hasło na sieć :open_mouth: I musiałem powrócić do poprzedniego stanu. Przez 2 dni było dobrze i znowu się zaczyna… Wolę nie kombinować nic z programami bo chcę uniknąć zbędnego kłopotu z netem - jak z Throttle. Słyszałem coś podobno, że na Viscie jest coś takiego jak “wykrywanie, czy nie ma lepszej sieci” i podobno przez to spowodowane są skoki pingów. Czy to prawda? Jeśli tak - to jak to wyłączyć? Posiadam Windows Vista Home Premium i model routera LINKSYS WAG200G.

Co mogę jeszcze podać, abyście mogli pomóc mi z problemem? O wirusie raczej nie ma mowy - bo na dwóch kompach mam tak samo - ping onet.pl z 3 razy dobrze a pozniej - 300, 170 , 30 , 24 :twisted:

Z góry dziękuje.

Może spróbuj program CFosSpeed, jak Ci się spodoba, to kup jakąś gazetę z płytą na której jest wersja np. na 180 dni, a cFos się często powtarza i myślę, że może to rozwiązać Twój problem.

Pingi masz w porządku.

Ping jest to czas odpowiedzi serwera na twoje żądanie i nie ma z tym nic wspólnego twój komputer tylko łącze które ma do pokonania impuls.

W neostradzie sprawdzają Pingi do ich serwera czyli do pierwszej centrali więc tam zawsze jest ok. Kogo obchodzi przez ile serwerów leci sygnał.

To nie graj na jakiś zagranicznych servach bo tam zawsze będziesz miał duże pingi ponieważ sygnał ma dłuższą drogę do przebycia.

Przeczytaj dokładnie 1 post, on nie ma dużych pingów, tylko raz na jakiś czas skacze do góry.

Chociaż nie jestem ekspertem, ale ja bym stawiał na to, że coś przerywa sygnał, jeśli masz bezprzewodowy, lub coś w pewnej chwili bardzo obciąża neta(może to wyszukiwanie lepszej sieci) i z tego powodu tak skacze.

Wystarczy zrobić podstawowy tracert z konsoli cmd w windowsie do serwera i wszystko będzie jasne na którym serwerze obciążenie jest największe.

To WiFi jesteś na Linksysa ?

Jak masz skonfigurowane połączenie sieciowe ?

Przez program czy windowsa ?

Windows wyszukuje sieci co jakiś czas.

Start>uruchom>services.msc>Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej>daj na ręczny i zatrzymaj usługę i wtedy zobacz z tym że to nie wiadomo czy jak przez windows się łączysz(kreator) to czy nie będzie wcale neta. Wtedy jakby padł przypadkiem wróć tak jak było, czyli pewnie automatyczny tryb i usługa uruchomiona.

Jak sprawdzić jak mam skonfigurowane połączenie sieciowe?

Jak wyłączyć wyszukiwanie sieci?

Czy to jest bezpieczna metoda? Nie chcę nic zepsuć bo później nie wiem jak naprawić.

Tak samo z CFosSpeed - czy to jest bezpieczne?

@EDIT: Czy po instalacji tego sterownika z CFosSpeed - ten CFos musi być ciągle włączony, aby pomagał z pingami?

Odświeżam , bo potrzebuje szybkiej pomocy.

Start>Panel Sterowania>Połączenie sieciowe, jeżeli klikniesz PPM na połączeniu bezprzewodowym to daj wyszukaj sieci, jeżeli się pojawią to przez system, a jeżeli nie pojawią to inny program kontroluje to połączenie.

Napisałem jak wyłączyć.

Masz napisane jak wrócić w przypadku padnięcia wtedy neta, wróć do takich ustawień jakie zastałeś na początku.