Skoki pingu do 500

(Teken3451) #1

Witam otóż praktycznie od początku gdy posiadam internet radiowy ping mi strasznie skacze głównie w godzinach wieczornych choć czasami zdarza się to po południu, są takie okresy gdzie przez tydzień internet śmiga elegancko lecz to bardzo rzadko. Ostatnimi czasy dużo rozmawiałem z dostawcą i kiedyś skakał mi ping do 1000 a teraz do 500 no jakaś poprawa i nie gubię kompletnie pakietów jak wcześniej. Sytuacja wygląda następująco że od 18-20 do 22-24 cholernie skacze mi ping leci sobie 70 i nagle bum 500. Internet leci z anteny do routera a z routera kablem do kompa, gdy ping skacze wszystkie programy na moim komputerze jak i na innych są wyłączone oczywiście mówię tu o tych które mogą mi zżerać łącze, kompletnie nie mam pojęcia co z tym zrobić, z góry dzięki za pomoc. 

(Thunderstormpolska) #2

Jaki masz zasięg? Jakiś szczególnie dobry?

Problem tylko z kompem?

(Teken3451) #3

Zasięg chyba jest w porządku ponieważ nie ma żadnych przeszkód itp, kiedyś na antenie wszystkie kreski były zapełnione a teraz po zmianie jakiś ustawień przez administratora kreseczki na antenie zmieniły się do dwóch lecz dzięki temu internet działa lepiej bo nie tracę tych pakietów, i wciąż męczę się z tym problemem, przez wifi tak samo muszę jeszcze sprawdzić czy bezpośrednio ten ping skacze lecz ciężko mi to sprawdzić.

(Thunderstormpolska) #4

Jak mniemam nie masz innego sprzętu do testowania

Ile osób jest podłączonych do tej radiówki? Może za dużo?

(Teken3451) #5

Nie mam pojęcia ile osób jest podłączonych do tego internetu musiał bym to omówić z dostawcą, a jeżeli za dużo na jednej sieci to mam mu po prostu powiedzieć żeby mnie przerzucił do tej w której jest mniej osób czy jak.