Skoki pingu do 500

Witam otóż praktycznie od początku gdy posiadam internet radiowy ping mi strasznie skacze głównie w godzinach wieczornych choć czasami zdarza się to po południu, są takie okresy gdzie przez tydzień internet śmiga elegancko lecz to bardzo rzadko. Ostatnimi czasy dużo rozmawiałem z dostawcą i kiedyś skakał mi ping do 1000 a teraz do 500 no jakaś poprawa i nie gubię kompletnie pakietów jak wcześniej. Sytuacja wygląda następująco że od 18-20 do 22-24 cholernie skacze mi ping leci sobie 70 i nagle bum 500. Internet leci z anteny do routera a z routera kablem do kompa, gdy ping skacze wszystkie programy na moim komputerze jak i na innych są wyłączone oczywiście mówię tu o tych które mogą mi zżerać łącze, kompletnie nie mam pojęcia co z tym zrobić, z góry dzięki za pomoc. 

 

Jaki masz zasięg? Jakiś szczególnie dobry?

 

Problem tylko z kompem?

Zasięg chyba jest w porządku ponieważ nie ma żadnych przeszkód itp, kiedyś na antenie wszystkie kreski były zapełnione a teraz po zmianie jakiś ustawień przez administratora kreseczki na antenie zmieniły się do dwóch lecz dzięki temu internet działa lepiej bo nie tracę tych pakietów, i wciąż męczę się z tym problemem, przez wifi tak samo muszę jeszcze sprawdzić czy bezpośrednio ten ping skacze lecz ciężko mi to sprawdzić.

Jak mniemam nie masz innego sprzętu do testowania

 

Ile osób jest podłączonych do tej radiówki? Może za dużo?

Nie mam pojęcia ile osób jest podłączonych do tego internetu musiał bym to omówić z dostawcą, a jeżeli za dużo na jednej sieci to mam mu po prostu powiedzieć żeby mnie przerzucił do tej w której jest mniej osób czy jak.