Skoki pingu i gubienie pakietów

Posiadam internet światłowodowy z Inei. Ogólnie jestem zadowolony, ale czasem zdarzają się takie akcje i nie wiem czy to jest normalne na internecie światłowodowym. Może wina routera albo tak po prostu musi być. Proszę o pomoc lub informację.

Summary

Łączysz sie przez router wifi? Jesli tak zmień kanał lub kup router 5ghz.

Przedmówca zapomniał dodać, że jeżeli zmienisz router na pracujący w 5GHz (nie ghz), będziesz musiał też zadbać o to, żeby karty sieciowe wi-fi we wszystkich Twoich urządzeniach także pracowały w tej częstotliwości.

To ja jeszcze dodam od siebie - w “zaśmieconej” okolicy (tj. dużo innych sieci bezprzewodowych nie ma zwyczajnie szans na to, aby ‘ping’ był zawsze optymapny do AP. W takich sytuacjach (gry itd.) jedynie kabel, lub możesz się zainteresować adaptorami PLC - nie są już to drogie zabawki a dają dużo większą niezawodność, niż wifi.

Można też się włamać na okoliczne routery i pozmieniać im kanały :wink:

Mieszkam na wsi gdzie nie ma w pobliżu innych routerów więc to na pewno nie przez to. Skoki pingu jak na screenie zdarzają się w miarę rzadko, ale gubienie pojedynczych pakietów występuję regularnie. Myślałem, że po zmianie z internetu radiowego na światłowodowy nie będzie takich problemów.