Skoki pingu Lenovo y50

Karta sieciowa jest strasznie niestabilna, nawet ręka na klawiaturze jest w stanie podwyższyć ping o kilka tys. Mowa oczywiście o WiFi. Najgorsze jest jednak to, że podczas bezczynności kiedy sprawdzam ping w cmd “-ping google.com -t” wystepują skoki co jakiś czas lub Requested timed out. Ze skokami poradziłem sobie częściowo wyłączając automatycznie odnajdywanie nowych sieci WiFi na sterowniku ale wystepuje jescze Requested timed out. Efekt jest taki, że ping skacze w jednej chwili do 6000 i nawet strony internetowe wieszają się na ponad minutę. W innych urządzeniach WiFi na tej odległości działa normalnie.

 

Karta: Realtek RTL8723BE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC

 

Pytanie czy jest na to jakis sposób oprócz wymiany karty?

 

 

Skoro nawet ręka na klawiaturze sprawia, że ping szaleje, to świadczy o sprzętowym uszkodzeniu. Możesz ewentualnie rozkręcić laptopa i sprawdzić czy wszystko styka, ale to pewnie będzie równoznaczne z zerwaniem gwarancji (o ile taka istnieje, chociaż wtedy akurat warto się zwrócić do serwisu). Zewnętrzna karta to koszt 35 złotych.

wilku też mam y50-70 i uwierz mi te wi-fi jest samo z siebie kiepskie, dlatego zawsze mam go podłączonego do LAN

Czytałem właśnie o tych problemach z wifi, niedługo wymieniam router na taki z mocniejszym sygnalem i zobaczę. Nie chcę oddawać go na reklamacje bo nie wierzę że coś z tym zrobią.

Nie mam możliwości podłączyć na stałe do lan.

Wielkie wady y50 które odkryłem to karta sieciowa i praktyczny brak kątów widzenia a dobre głośniki niestety tego nie rekompensuja.

Powiem ci szczerze, że kąty widzenia w porównaniu do takiego Sony Vaio VPCEH2D1E sa o niebo lepsze, niestety matryca nie jest wykonana w technologii IPS więc zapomnij że z każdej pozycji i pod każdym katem obraz będzie widoczny. Przy okazji polecam aktualizację sterowników do karty dźwiękowej jakoś subbuffer lepiej zaczął mi działać i mogę wybrać czy gram w gry lub słucham muzyki bądź oglądam film i wtedy system dostosowuje ustawienia subbufera

Ja trochę kalibrowałem ustawienia ekranu i teraz jest lepiej, kąty widzenia przy jasnych barwach nie są złe ale przy ciemnych barwach już wszystko robi się czarne, jakby kontrast był bardzo mały. Teraz po ustawieniu nie przeszkadza mi to zbytnio ale z kartą sieciową Lenovo się nie postarało. Aktualizację juz pobrałem do wszystkich sterowników, sprawdze za jakiś czas czy nie ma nowszych.

Przydałaby sie aktualizacja BIOS, bo denerwuje czasem zatrzymujący się prawy wiatrak. Podobno w każdym Y50 tak jest.