Skoki pingu pomocy!

Cześć,
Mam problemy na internecie radiówce - jakieś dziwne skoki pingu , dodam, że kiedyś nic nie skakało ping do wp.pl był ok. 20-25ms.
Dodam, że jest to mega uciążliwe na serwerach gier(lol) jest po ok . 200-300ms.
Można jakoś zaradzić?
Zgłaszałem do operatora on twierdzi, że coś po mojej stronie jest nie tak.

Cały czas jestem połączony przez kabel, zmieniałem router i to też nic nie dało.

proponuję wykluczyć ewentualny problem twojego kompa czyli sprawdź ping na innym kompie w twojej sieci lub na swoim ale z użyciem jakiegoś ubuntu live czy czegoś. Jak ping będzie wtedy normalny to problem systemu operacyjnego i tam trzeba będzie szukać. W przeciwnym wypadku problem leży w zakłóceniach samego sygnału radiowego, im więcej różnych sygnałów, przeszkód tym gorzej. Zawsze pomaga wtedy antena kierunkowa wycelowana w nadajnik.

Sprawdzane na 2 pctach działa tak samo, co dziwne na speedtest jest zawsze po ok 30-40ms :thinking:
Mój operator posiada jedynie anteny cambium networks epmp 1000
A, jak co technik od nich nawet wymieniał na nową.

zakładając że to wina operatora to trudno będzie to udowodnić bo np. dla konkretnych stron lub protokołów mógł ustawić priorytety wtedy taki pakiet leci odrazu zamiast oczekiwać.
jak dasz radę sprawdź jaki ping masz do operatora. niestety niewiem jak masz sieć poustawianą ale jeśli:
operator -> twój router -> twoje komputery
to musisz zerknąć w ustawienia routera co dostał na wan. wykonaj też wtedy ping z samego twojego routera, część routerów na to pozwala.

Uruchom test MTR, np. do wp.pl, poczekaj kilka minut i wyślij jego wynik tutaj.

Mam TP-Link WR841N gdzie to sprawdzić?

Łap, tylko “zamaskowałem” mojego operatora bo nie chce żadnej zadymy.
txt.txt (1,7 KB)

W ramach Twojej sieci nie widać zwiększonego pingu. Dopiero gdy pakiet trafia do sieci operatora zwiększa się opóźnienie. Czyli problem u dostawcy. Sugeruję się do niego zgłosić ponownie; przy okazji możesz mu wysłać wynik MTRa jako dowód.