Skoki pingu robię dosłownie wszystko i nic

Siema,
Mam taki problem z internetem, że co jakieś kilka(naście) sekund mam skok pingu z normalnej wartości (65ms) do 200ms na kilka sekund i wraca do normy, i tak co chwila. W grach te 200ms jest jeszcze bardziej odczuwalne - jakbym miał z co najmniej 800ms (cofki i takie tam).

Dobra, przejdę do rzeczy:

Na samym początku muszę zaznaczyć, że problem zaczął występować jakoś koło grudnia '16 (tak wiem sporo czasu minęło), a co ważniejsze problem występował na Win8.1 i na 7 (obecnie mam zmodowaną 7 (odchudzoną)- wczoraj wgrywana).

Kolejną rzecz którą zrobiłem to powymieniałem wtyki w kablach, lecz problem nadal występował (niestety testerem nie sprawdzałem, ale jak wgrałem jakiś program od płyty głównej to pokazało, że 17m kabla jest ok a tyle chyba mam właśnie)

Pomyślałem, że to może wina kompa (płyty głównej bo karta sieciowa integrowana) więc zaniosłem komputer do kolegi który też ma internet u tego samego dostawcy co ja, ale jak podłączyłem wszystko było OK. Podobnie z routerem; zaniosłem swój i było ok. Dodatkowo jego router do siebie przyniosłem i było to samo (tj. niestabilny ping).
Oczywiście komputer jest podłączony przez kabel, nawet jak odłączyłem wifi, drukarkę, telefon skoki nadal występowały.
Dzwoniłem również do dostawcy, przyjechał ten ich specjalista (jak słyszałem gdzieś “nieszczęsny zawód stolarz”) i był ograniczony tylko do tego, żeby sprawdzić
konfigurację routera. Nawet nie wiedział co to jest “ping”, zadzwonił do “informatyka” (zapewne do “centrali”) i powiedział, że tam się tym zajmą. Jak widać się nie zajeli. Dodam jeszcze, że podłączył swój tester i kable wszystkie były sprawne(ale skoki pingu jeszcze większe niż u mnie na kompie xd).

A tutaj polecenia:
ping google.com /t (skoki tutaj są małe, bo tylko ~10ms przy bezczynności sieciowej(zazwyczaj jak testuję to jest dwukrotny skok tj. 45-90). Tak samo było przy oryginalnej 7 i 8.1. W grach zamiast 45-55-45 jest 60-200-60)
http://wklej.org/id/3061841/

tracert (może się przyda)
http://wklej.org/id/3061846/

Jeżeli o czymś zapomniałem, albo chcecie jakieś informacje to piszcie :wink:
Dzięki za pomoc,
Pyrol

Sprawdź jeszcze to co pisze w tym poradniku:
Zmniejszanie pingu w grze, optymalizacja łącza
Jeżeli nie pomoże to monitoruj u dostawcy internetu…