Skoki temperatury procesora

(Happy Human) #1

Siema. No więc jest tak - załączam kompa temp. 25 stopni. Mija jakieś 10 minut i jest 35 stopni - bez obciążenia, przy stresie 40 stopni. Odpalam grę The Sims 2, temperatura wzrasta do 48 stopni Czy to jest normalne??? Boję sie że mi sie coś przypali..

(Angelo_7) #2

Normalne...

(Longhorn2009) #3

Ja na procesor, który masz w podpisie, temp. 48*C to dużo. Na moim dużo wydajniejszym Core 2 Duo jest ok. 30-45*C.

(ProTofik) #4

To dość spora temperatura, zmień se chłodzenie

Przy okazji, zada admin ci się rzuci do opisu wiec lepiej zmień na zgodny z regulaminem. Tak tylko ci mówie

(Angelo_7) #5

Nie jest taka duża... A co do wymiany to lepiej żeby najpierw wyczyścił chłodzenie+ ewentualnie zmienil paste...

(SilberPunkt) #6

Maksymalna temperatura dla tego procesora to 70 stopni. Istotne jest jednak to czym sprawdzasz temperaturę procesora, czyli czy podawany wynik pomiaru jest zgodny z rzeczywistością.

:roll:

(Happy Human) #7

Niczym nie sprawdzałam, poprostu tyle mi się wyświetla :expressionless: a może by tak drugi wiatraczek wkręcic... :twisted: hehe zdjęłam bok obudowy - zero poprawy :cry:

(Cosik Ktosik) #8

Sprawdź tą temperaturę everestem: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... +4.50.1330

(tam komputer->czujnik).

(Happy Human) #9

A jak mi wyjdzie to samo co na wyświetlaczu??? :smuteczek: :help: :placze:

(Cosik Ktosik) #10

Zobaczymy, ja mam na wyświetlaczu zupełnie inną temperaturę niż faktyczną.

(Happy Human) #11

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika ITE IT8712F (ISA 290h)

Nazwa płyty głównej Gigabyte K8NF / K8N Pro-SLI / K8NS / K8N-SLI / K8N Ultra / K8NXP Series

Stwierdzono otwieranie obudowy Tak

Temperatury

Procesor 35 °C (95 °F)

Dioda procesora 39 °C (102 °F)

WDC WD800JD-00LSA0 [TRIAL VERSION]

Wentylatory

Procesor 2596 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.39 V

+3.3 V 3.26 V

+12 V [TRIAL VERSION]

VBAT baterii CMOS 2.99 V

DIMM 2.54 V

a wyświetla 35 stopni

(Cosik Ktosik) #12

Moim zdaniem nie jest źle, jak chcesz obniżyć temperaturę, to zmień pastę pod radiatorem.

(Happy Human) #13

Dzięki! !!