"Skokowe" działanie internetu, możliwy problem z svchost


(Waveswallow) #1

Witam.

Nagle od jakiegoś czasu zauważam "skokowe" działanie internetu, to znaczy: przez godzinę/dwie od uruchomienia komputera wszystko działa poprawnie, lecz po tym czasie następuje stopniowe zmniejszanie się wydajności internetu. Wtedy chwilowo działa, za chwilę nie działa, znów działa. Okresy "niedziałania" wydłużają się za każdym razem, aż w końcu przestaje działać prawie zupełnie - transfer rzędu 0,01kb, jeśli w ogóle. Nie podejrzewam problemów z dostawcą internetu, gdyż znam osoby korzystające z tego samego usługodawcy, którzy nie zauważają podobnych anomalii u siebie. Problem ten najlepiej widoczny jest przy graniu w gry mmorpg bądź multiplayer, wyraźne lagi spowodowane chwilowymi "wyłączeniami" internetu, prowadzące oczywiście do całkowitego zalagowania i rozłączenia. Przy uruchamianiu programu WWDC do zamykania portów, sugeruje on, iż użycie pamięci wirtualnej przez svchost jest ponad normę. Komunikat ten pojawia się za każdym razem, nawet, gdy wyłączone są wszystkie zbędne programy używające lub nie internetu.

Podejrzewam też ogólne zasyfienie komputera ze starości, jednak szybkość działania/ uruchamiania programów nie oberwała jakimś znacznym spowolnieniem.

Skanowano Avastem i Spybotem S&D, nic nie znaleziono. Oprócz tego już nie bardzo wiem, jak się do tego zabrać, multum programów do skanowania, czyszczenia... Ciężko też ściągnąć jakikolwiek program, z racji transferów wysokich inaczej.

Log z HijackThis : http://www.wklejto.pl/37768 .

Z góry dziękuję za pomoc.


(Michaelp128) #2

Podaj log z OTL :arrow: http://oldtimer.geekstogo.com/OTL.exe

Podaj log z Gmer :arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... 0.15.14972