"Skokowe" działanie systemu Fedora

Witam

Mam problem z którym się do tej pory nie spotkałem.

Otóż uruchamiam Fedorę 8, odpalam dowolny program i system dostaje zawieszki pomaga tylko reboot.

Dodam że zawiesza się niezależnie czy uruchamiam firefoxa, pidgina, czy cokolwiek innego

System instalowany “na czysto” bez zbędnych bajerów (czyt. Compiz itp.)

A mój sprzęt

Pentium 4 2.8

512 RAM

GF 7300 gt

Dysk 80 GB

Jeśli czegoś brakuje z góry przepraszam i liczę na pomoc

Zainstaluj ‘htop’, po czym go włącz i odpal jakiś inny program, po czym obserwuj obciążenie procesora i zajętość ramu

Z tego co zdązyłem zauważyć zajętość ramu wacha się okpołowy wykorzystania , natomiast procek pracuje na “pełnych” obrotach.

Nawet odpalenie konsoli i próba zrobienia czegokolwiek doprowadza do zawieszenia :frowning:

Oj chyba za bardzo pospieszyłem się z tym systemem

Też zainstalowałem ten system , strasznie jest kapryśny , po 2-gim rebocie nie miałem już gnome tylko samo twm. :stuck_out_tongue:

Dzięki za spostrzeżenia ale chciałbym się dowiedzieć co jest nie tak

Prz uruchomionym firefoxie wykorzystanie procesora w htop wzrasta do 90%

:frowning:

może być wiele przyczyn.

Np. flash/gnash, źle skompilowany FF…

Znalazlem w htop winowajcę

proces nazywa sie

Próbowałem go “odstrzelić” co się udało ale ze skutkami ubocznymi w postaci zniknięcia ramek (tego się spodziewałem) ale też przestaje działać klawiatura :frowning:

Na kde rozwiązaniem jest ‘kwin --replace’ pewnie gdzieś w ustawieniach można wyłączyć compiza

Poza tym procesem od compiza, tak mi się przynajmniej wydaje nie powinien on być uruchomiony nie mam go w autostarcie a po uruchomieniu nie mam ikonki compiz-icon.

Chyba że coś żle rozumuję.