Skomplikowane połączenie - stream

Witam serdecznie , (nie wiem czy to dobry dział - z góry przepraszam)

Mam pewien problem przy połączeniu wszystkich urządzeń do komputerów w celu streamowania na żywo, ale po kolei.
Są dwa komputery stacjonarne, jeden jest lepszy (mocniejszy procesor i karta graficzna) drugi słabszy (procesor i3, bardzo słaba karta graficzna). Z mocniejszego komputera jest wyjście hdmi na, wyjście na telewizor i wyjście na projektor. Natomiast pod słabszy komputer podłączony jest Atem’a (urządzenie do streamowania z którego jest wyjście na kamerę) i z niego odbywa się streaming. Ale tutaj zaczynają się schody:

  • Słabszy komputer powoduję okropne lagi na streamie ze względu na słaby procesor i brak mocnej karty graficznej.
  • Na mocniejszym komputerze stream nie laguje, działa bez zarzutu (wykorzystuję kartę graficzną do streamowania)

I tutaj problem byłby rozwiązany, można zrobić to wszystko na jednym komputerze - otóż nie. Poza streamingiem z drugiego komputera muszą być wyświetlane na telewizorze napisy i odpowiednie slajdy na projektorze, nie raz ten proces obsługują dzieci a prowadzący nie chce żeby streaming był na tym samym komputerze żeby czegoś nie naklikały / wyłączyły.

I problem jest taki że w słabszym komputerze można byłoby wyświetlać te slajdy itd. Ale nie posiada on wyjść HDMI. Splittery nie załatwią sytuacji. Co w tym wypadku można zrobić? Mocniejszy proce

Setup dość skomplikowany, najprościej wydaje się upgrade słabego komputera. Używane części, które dadzą większą wydajność wcale nie są takie drogie.

Hej , dzięki za odpowiedź. Myślałem o tym ale wydawało mi się że jest jakieś proste rozwiązanie które przemyka mi koło nosa.

Jestem trochę zielony jeśli chodzi o upgrade’y. Jeżeli kupię dobry procesor lub kartę to czy zgra mi się to z płytą główną , zasilaczem itd?