Skończyć z paranoją

Moim zdaniem, sytuacjom konfliktowym pomiędzy moderatorami a userami oraz pomiedzy samymi userami mozna zapobiec w prosty sposób:

1- Instalacja modułu “pomógł mi”

2- Schowanie liczby postow pod avatarkiem, ewentualnie dodanie rang na forum

3- Instalacja modułu kasowania floodujących sie postów, oraz złączania wytępujących jeden po drugim poscie tego samego autora.

hmm, moze jeszcze cos? Chyba nie, proszę o poważne rozważenie tego, bo to moim zdaniem naprawdę by pomogło.

Witam,

cóż Kos@ , problem był maglowany już wielokrotnie, lisek nie widzi powodu, aby wprowadzać te ficzery.

i ja pewnie go tu nie podam, jednak powiem, co o tym myślę.

Od samego początku wprowadzenia punktowania byłem temu pomysłowi przeciwny.

Ale jestem również obserwatorem innych for i powiem szczerze,

że czasami pomysł ten wydawał mi się całkiem uzasadniony.

Ilość napisanych postów jest dość sztuczną miarą aktywności,

błąd, aktywności jak najbardziej, ale nie koniecznie wiedzy odpowiadającego.

I rzeczywiście czasem mam wrażenie, że jest to sposób na zmuszenie ludzi do wysiłku przy pomaganiu,

jak również sposób na ukrócenie nabijania postów.

Co do propozycji dwa, to chowanie postów jak najbardziej, rangi zaś uważam za zbędne,

jest to chyba to samo, co ilość postów, tyle tylko, że ubrane w słowa.

Propozycja trzy - jak najbardziej.

Wtedy to mogą się zacząć konflikty,ale między userami :x

To jest główny motor napędowy wielu userów,więc skutkiem wprowadzenia tejże innowacji mógłby być odpływ wielu mniej lub bardziej znaczących się userów :frowning:

Było maglowane nie raz. Narazie niema w planie wprowadzania tej opcji.

To jak najbardziej

Reasumując, twoje dwie pierwsze propozycje(szczególnie druga) za Chiny nie przejdą.

Trzecią przydałoby się rozpatrzyć.

jedynie ostatnia propozycja jest sensowna…

druga 50/50… chowanie liczby postów nie ma sensu :expressionless: przecież wiadomo, że jak ktoś jest na forum pół roku to wystuka około 1000 postów więc nie ma sensu się tego czepiać :!: a wprowadzanie rang mogłoby jednak nieco nam forum urozmaicić, ale bez niego też jest fajno :slight_smile:

pierwsza propozycja jest raczej z góry skazana na porażkę… :?

O rangach przyznawanych nie wg ilości postów, ale dla osoby zasłużonej lub wyróżniającej się czymś była rozmowa i wyszło, że takie coś będzie prawdopodobnie wprowadzone.

Antyflood - tzw. interwał antyfloodowy, to może być przydatne, można ustawić np. na 30s, zapobiegnie to problemom powtarzających się tematów, często zrobionych pomyłkowo.

Z Pomógł Mi - raczej nie. Moze być wiele konfliktów, jednak w tej modyfikacji można i odejmowac punkty… Ale chyba nie ma większego sensu.

Skasowanie liczby postów pod avatarem - o tym też była mowa, moze to wywołać wiele konfliktów, zwyczaj pokazywania postów się przyjął prawie na wszystkich forach. Lecz, gdyby bylo to niewidoczne, może mniej byłoby nabijaczy. Ale i to, da się tępić.

Jedyna propozycja która jest dobrym pomysłem to ostatnia. Przynajmniej moderatorzy mieli by mniej pracy. Co do reszty to znacie moje zdanie. :smiley:

ranking za wiedze

i dobre odpowedzi wobec usera

zadajacego pytania bylo by

wyznacznikiem

takiej skali

np.

(user otrzymujacy odpowiedz by ocenial)

spoko

moze byc chodz jesli niebedzie to

niebede plakac z tego powodu

pozdro

myślę że dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie rang, ale takich bardziej z jajem, całkiem dobrze przyjęlo się to na niektórych forach. Wtedy ranga nie odzwierdziedla ilości postów

ALe chcąc nie chcę lepiej byloby zrobic z tymi awanturami porządek, bo mi juz sie nie hce nawet tutaj zaglądać ostatnio, ciągle tylko:

  • Ty usunąłeś moj post

  • Ty sobie postow nabijasz

itd, po prostu nie chce sie tego czytac.

widocznie zapuściłeś się w odwiedzinach na forum bo ja już dość długo nie widziałem takich postów :roll: :!: :roll: :!:

Dokładnie tak - i błagam, nie przesadzajmy - bo nic złego się nie dzieje…

Nie zauważyłam powyzszych rzeczy w sposób rażący i powiem więcej: jak się pochodzi po innych znaczących forach (nazw nie wymienię - żeby nie było… :x ), to dopiero tam odchodzą wzajemne jazdy i przekomarzanki i jakoś nikt z tego tytułu szat nie rozdziera… Nie bawmy się w Rejtana… :lol: Przecież jesteśmy ludźmi, a nie robotami z zaprogramowanym skryptem… Mamy prawo do własnych emocji…

Są i zawsze będą i jest tak w całym necie! :stuck_out_tongue:

Bądźmy konsekwentni! Skoro żądamy wolności słowa, to nie odbierajmy ani userom, ani modkom - prawa nawet do drobnej utarczki słownej, która z racji niekiedy sprzecznych interesów - ma prawo zaistnieć i nie widzę w tym niczego zdrożnego!

I to na bank te najcięższego kalibru… :twisted:

Usunięcie licznika postów godzi w tych, którzy sobie na to zapracowali swoim poświęconym czasem, chęcią pomocy innym i wiedzą.

Skąd w ogóle ten pomysł, że kogoś się odbiera ilością postów… :roll:

Myślę, że do zdecydowanej większości przemawia charakter pisanych postów, a nie ich ilość!

Z cały szacunkiem Kos@ - ale sądzę, że ten temat był zupełnie niepotrzebny! :slight_smile:

Jesteś z nami już dawno i wiesz, że takie dyskusje toczyły się już niejednokrotnie i odzew userów był negatywny wobec takich pomysłów!

A w sumie nie dzieje się nic, co wskazywałoby na jakąkolwiek Sodomę i Gomorę - to Forum po prostu żyje! :slight_smile:

Nieźle mnie zaskoczyłaś Wo - ciekawe kiedy śpisz :wink:

Nie zgadzam się tylko z jednym co powiedziałaś:

Od tego jest ten dział, żeby przedstawiać w nim swoje pomysły dotyczące forum. Czasem też warto wracać do starych pomysłów - przecież tylko krowa nie zmienia poglądów, więc może za którymś razem się uda :slight_smile:

Tylko że te pomysły nie są wcale takie stare. Moda teraz jakaś na zmiany czy co ??

Z tym się zgadzam. :!:

Wydaje mi się, że obecność Liska na forum budzi pewne nadzieje…

Lisek w przeciwieństwie do niektórych moderatorów umie słuchać. Patrzy na propozycje zmian spokojniej niż oni. Potrafi obiektywnie ocenić argumenty za i przeciw (moderatorzy niestety tego nie robią - pasuje do nich cytat: “Moja racja jest najmojsza” /Dzień Świra/)

Trzeba tu dopisać że Liskowi nikt nie pyskuje i przez to i rozmowa jest inna. A jeśli chodzi o Moderatorów to zawsze była pyskówka.

To prawda, ale nie zaczynajmy znowu tematu o moderatorach, bo jest to niepotrzebne i głupie.

Co do pomysłu Kos@ było już to wielokrotnie wałkowane. Ja dalej jestem przeciwnym takim zmianom, na forum jest narazie dobrze i takie zmiany mogły by wprowadzić nieco chaosu.

Wiesz wybacz ale to wywlekanie przy każdej nadażającej się okazji animozji pomiędzy Tobą a moderatorami stasje się już powoli nudne. Jest ostatni modny temat rang na forum i moja propozycja dla Ciebie to Forumowy malkontent Nr 1

Zaś do Ciebie pasuje:

“Będzie Lepper”

Zachowujesz się dokładnie tak jak on. Z tą różnicą że Ty masz maturę a on nie :PPP

Skoro zgodziłeś się ze mną, że pasuje do Ciebie ten cytat

to liczę, że zobaczę go w Twoim podpisie :stuck_out_tongue:

Dobra, skoro nie jest potrzebne to co zaproponowalem, to zamknijcie temat. Widze ze powoli sie zaczyna jak zwykle robic off-topic.

Masz pewne propozycje i swoje racje - to bardzo dobrze.

Niestety, dla Ciebie - zgadzam się z Twoją opinią

Podziękuj więc za :

bo Twoja propozycja:

zostaje spełniona