Skonfigurowanie routera tplink

Witam. Mam problem ze skonfigurowaniem routera po resecie tplink problem jest z wanem i dynamic ip/static ip. Jest to takie urządzenie z 2x rj45 i z tego urządzenia do routera rj45 idzie na WAN i z lan1 na pc. nie ma internetu (normalnie bez routera jest) tu komenda ipconfig /all bez podlaczonego routera:

Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-19-B9-3F-81-xx                                                       (xx :wink: )

Wow, wow!

Umm… Nie wiem czy zrozumiałem Ciebie dobrze, ale z tego co zrozumiałem to, jesteś połączony z internetem drogą kablową bez routera i nie masz dostępu do internetu , tak? Jeżeli korzystasz z systemu Windows 7, przejdź do  “Centrum sieci i udostępnienia” następie po lewej kliknij na “Zmień ustawienia karty sieciowej” i wybierz swoje połączenie, najprawdopodobniej “Połączenie lokalne” klikając na nie prawą stroną myszy przejdź do “Właściwości”, wybierz protokół internetowy w wersji 4 i zobacz czy masz ustawione automatyczne pozyskiwanie adresu IP oraz adresu DNS, jeżeli nie to zaznacz, powinno wszystko grać… Natomiast jeżeli twój problem z dostępem do internetu się nie rozwiąże, uzupełnij wymagane pola ręcznie przepisując odpowiednie informacje z “/ipconfig”. Pisz jak się uda lub nie, spróbujemy pomóc. Wtyczki “RJ45” wskazują na radiówkę, zastosuj się do zaleceń Gulasznikofff. Nie podałeś żadnych informacji które mogłyby nam jakoś pomóc w diagnozie :smiley: Może chodzić o złą konfiguracje routera, zaloguj się do głównego panelu zarządzania routerem i przeprowadź szybką konfiguracje.

Gulasznikofff - tak to jest to urządzenie. obecnie lan z tego urządzenia jest przy komputerze (jak wezme lan z tago na router (tak jak bylo przed resetem) to nie dziala :expressionless:

W takim układzie musimy jeszcze poznać Twojego dostawcę internetu, ewentualnie informacje na temat protokołu za pomocą którego się łączysz z siecią internet.

 

Czy po podpięciu kabla do karty sieciowej komputera musisz konfigurować protokół TCP/IP?

Może jeszcze doprecyzuj co za TP Linka restowałeś, bo adapter PoE to urządznie pasywne.

Teraz nie mam jak sprawdzic co to za model. Dostawca to pogodna.net

Ustaw ma tp-linku w opcjach wan tryb DHCP i powinno ruszyć. Inna srawa to sposób podlaczenia samego internetu.