Skonstruowanie sieci bezprzewodowej !Prosze o pomoc!

Witam Posiadam taki oto router TP-link oraz acces point edimax Edimax !

Nie wiem czy to istotne ale dodam że mam neta z Tele2, !!

Z tąd moje pytanie czy z tych dwóch urządzeń można zrobić w domu sieć bezprzewodową?czy mógł by mi ktoś to pokrótce krok po kroku opisać schemat takiego podłączenia??

pozdrawiam!

Aha dodam jeszcze, że komp stacjonarny ma być do niego podłączony przez kabel a laptopa chciałbym mieć na WiFi , Jest taka opcja?

Oczywiście ze jest.

W routerze TP-LINK ustawiasz NAT zaś Edimaxa konfigurujesz jako zwykły AP i podłączasz go to TP-Linka kablem.

Stacjonarkę też podłączasz kablem to TP-Linka.

P.S.

Nie lepiej było kupić modem+router+AP w jednym ? np TP-Link 8910 (01) były by taniej, łatwiej i przyjemniej :wink:

CO to znaczy ustawić na NAT ?

A co do tego czy lepiej było kupić jeden to Edimaxa mam z odzysku po mojej sieci radiowej z akademika:)A teraz z tych dwóch chciałbym zrobić internet bezprzewodowy w do

http://pl.wikipedia.org/wiki/NAT

Mówiąc krótko wszystkie kompy w Twojej sieci widziane są z zewnątrz jako jeden komp (w końcu Tele 2 przyznaje tylko 1 IP)

Dobra zrobiłem sobie lekturę na Wikipedii wiem już co to jest, ale rozumiem, że NAT Network Address Translation mam już ustawiony i wystarczy że do routera podepnę edimaxa i on po konfiguracji z dołączonej do niego płyty będzie mi rozsyłał sygnał internetu po Domu!! Czy tak??

Żadna płyta nie jest potrzebna od kiedy AP konfiguruje się z użyciem płyty ???

Normalnie przez przeglądarkę.

Tryb AccessPoint w edku i gotowe (w 99% urządzenia mają tak ustawione domyślnie, jak zrobisz hard reset to możesz być pewien że się tak sam ustawi).

A czy TP-link działa jako modem +router czy tylko jako modem to nie wiem - zależy jak go skonfigurowałeś.

Zmiana trybu żeby nie skłamać trwa ok 20 sekund licząc z logowaniem się na stronie konfiguracyjnej.

Najlepiej zrób tak.

Podłącz lanem edka to Tp-linka , jak nie będzie działać tak jak chcesz to się będziemy martwić :smiley:

Okej zaraz tak zrobie! i dam znać co i jak~!~

Dodane 20.12.2009 (N) 22:07

No dziękuje bardzo już sobie poradziłem wszystko hula tak jak powinno!!

jeszcze raz dziękuje!