Skracanie czasu ładowania się systemu XP

Chciałbym sobie skrócić ładowanie się systemu XP o ile to jest to możliwe.

Chciałbym w ten sposób zmienić sobie a także przyspieszyć działanie, a także samo załadowanie samego systemu operacyjnego mojego komputera.

Jest podobno taka możliwość, tylko ten co został opsany w Internecie jest trochę za cieżki dla mnie, a nie jestem informatykiem, dlatego nie wszędzie mogę dojść w systemie.

Proszę o jakąś lekką poradę, i czy to jest bezpieczne rozwiązanie.

Dla tych którzy jeszcze nie rozumieją o co mi chodzi, przedstawiam, że chodzi mi o te logowanie na czarnym polu, kiedy widnieje napis “Microsoft Windows XP”, to chciałbym pominąć.

Czy to jest bezpieczne dla komputerów? Czy w razie czego można z powrotem to powrócić i w jaki sposób, jeśli bym chciał powrotu do tego samego ustawienia co teraz mam

Proszę o porady :slight_smile:

Jest taki program Bootvis, ale zbyt wiele po nim nie oczekuj, zwłaszcza, jeśli masz słabszy komputer.

Można wyłączyć ładowanie przy starcie wielu usług i sterowników, ale niektóre są po prostu niezbędne do prawidłowego działania Windowsa. Jeśli chodzi o samo pominięcie ekranu logowania, to można go zmienić lub usunąć, ale przez to na pewno nie przyspieszy się ładowania systemu.

TUTAJ możesz też poczytać o optymalizacji przy starcie i zamykaniu systemu - pamiętaj, że trzeba dokładnie czytać i nie robić niczego, jeśli nie jesteś do końca pewny - można więcej szkody narobić, niż pożytku…

Dziękuję ci za pomoc, ale skoro tak uważasz, że moge sobie zaszkodzić tym, to wolę się za to nie dobierać. Wiem, że nie za dobry w tym jestem, dlatego nie zabieram się do pewnych rzeczy.

Jeśli chodzi o sam komputer, pewnie że mam już jego nie najnowszego, sa o wiele nowszej już generacji, ale sam ekran chciałbym zmienić, a czytałem o tym, że również podczas takiego skracania można wile osiągnąć, dlatego postanowiłem o tym napisać.

Podobno to można gdzie w jakimś notatniku to zrobić, gdzieś w katalogu C, ale dokładnie nie umiem tego opisać, dlatego też pomyślalem, że może tu coś ciekawego się dowiem o tym.

Skoro to takie skomplikowane, to może faktycznie nie zabierać się do tego

A tak przy okazji, ostatnio sobie skompresowałem dysk C i mam małą przerwę w logowaniu, tzn wyskakuje mi czarny ekran, ale nie na długo, to także opóźnia ładowanie systemu, a to jak wspomniałem skompresowałem sobie katalog C i po tym fakcie to mi się stało.

Ale uważam, i o ile dobrze pamiętam już niejeden raz tak robiłęm oszczędzając miejsca na dysku C i nic takiego nie miałem,. dlatego teraz jestem zaskoczony czymś takim.

Jak to można ewentualnie teraz usunąć? Przydałoby się, bo po co mi to.

To jest taka mała przerwa podczas ładowania się systemu.

Czarny ekran, ale to nie długo to trwa

Chyba o to Ci chodziło.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=89965

to ja mam chyba ciekawszy artykuł na ten temat, znalazłem to w internecie, chyba na stronie agavku

Usuwanie logo startowego XP

Jeżeli w trakcie uruchamiania systemu denerwuje kogoś czarny ekran z przesuwającym się paskiem postępu może ten element wyeliminować, skracając nieznacznie czas ładowania.

Aby to osiągnąć trzeba dokonać zmiany w pliku boot.ini, który odpowiada za parametry uruchamiania systemu. Można go znaleźć bezpośrednio na dysku C:\ i poddać edycji za pomocą Notatnika. Można też dotrzeć do niego przez “Panel sterowania” - “System” i zakładkę “Zaawansowane”.

W polu “Uruchamianie i odzyskiwanie” klikamy na “Ustawie- nia”, a następnie na “Edytuj”. Ostatnia linia tego pliku wygląda tak:

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /fastdetect

Po istniejącym parametrze “/fastdetect” dodajemy kolejny: “/nobootgui”. Końcowy fragment modyfikowanej linii będzie wyglądał tak:

WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /fastdetect /nobootgui

Tu jednak uwaga - nie ma nic za darmo.

Na etapie ładowania systemu wpis ten spowoduje także pominięcie inicjalizacji sterownika VGA, który odpowiada także za wyświetlanie ekranów BSOD (Blue Screen Of Death).

Stosując ten parametr pozbawimy się możliwości przeczytania informacji z takiego ekranu w przypadku zawieszenia niestabilnie pracującego systemu.

Tylko o to chodzi, czy to jest bezpieczne, czy można mieć do tego zaufanie, aby się coś nie przestawiło w komputerze, bo ile razy tam mam. Kliknę i nawet nie wiem w co, i zaraz mi się coś przestawi

Tak bardzo często mam, dlatego nie jestem przekonany, ale tu może warto spróbować. Poza tym co do tego programu, który mi polecacie, to lepszy chyba sposób chyba coś znalazłem w necie, chodzi mi o boot.ini, to tam coś się robi, ale jak to wygląda po tym to ja sam nie wiem.

W każdy razie wszystkiego dowiaduję się w necie

Złączono Posta : 11.01.2007 (Czw) 20:41

to ja mam chyba ciekawszy artykuł na ten temat, znalazłem to w internecie, chyba na stronie agavku

Usuwanie logo startowego XP

Jeżeli w trakcie uruchamiania systemu denerwuje kogoś czarny ekran z przesuwającym się paskiem postępu może ten element wyeliminować, skracając nieznacznie czas ładowania.

Aby to osiągnąć trzeba dokonać zmiany w pliku boot.ini, który odpowiada za parametry uruchamiania systemu. Można go znaleźć bezpośrednio na dysku C:\ i poddać edycji za pomocą Notatnika. Można też dotrzeć do niego przez “Panel sterowania” - “System” i zakładkę “Zaawansowane”.

W polu “Uruchamianie i odzyskiwanie” klikamy na “Ustawie- nia”, a następnie na “Edytuj”. Ostatnia linia tego pliku wygląda tak:

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /fastdetect

Po istniejącym parametrze “/fastdetect” dodajemy kolejny: “/nobootgui”. Końcowy fragment modyfikowanej linii będzie wyglądał tak:

WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /fastdetect /nobootgui

Tu jednak uwaga - nie ma nic za darmo.

Na etapie ładowania systemu wpis ten spowoduje także pominięcie inicjalizacji sterownika VGA, który odpowiada także za wyświetlanie ekranów BSOD (Blue Screen Of Death).

Stosując ten parametr pozbawimy się możliwości przeczytania informacji z takiego ekranu w przypadku zawieszenia niestabilnie pracującego systemu.

Tylko o to chodzi, czy to jest bezpieczne, czy można mieć do tego zaufanie, aby się coś nie przestawiło w komputerze, bo ile razy tam mam. Kliknę i nawet nie wiem w co, i zaraz mi się coś przestawi

Tak bardzo często mam, dlatego nie jestem przekonany, ale tu może warto spróbować. Poza tym co do tego programu, który mi polecacie, to lepszy chyba sposób chyba coś znalazłem w necie, chodzi mi o boot.ini, to tam coś się robi, ale jak to wygląda po tym to ja sam nie wiem.

W każdy razie wszystkiego dowiaduję się w necie

Złączono Posta : 14.02.2007 (Sro) 15:40

już to wcześniej znalaem na stronie agavku, ale i to nic nie pomogo, zatem przestanimy się bawić w te bajki