Skradzione dane

Hej, od wczoraj mam problem z wyciekiem moich danych, a dokladnie z wlasnej głupoty bo pobralem gre/cracka… Wczoraj tj 04.03 został zmieniony mail oraz haslo do mojego konta ubisoft, po tym zdarzeniu oczywiscie zrobilem scan malwarebytes, który oczywiscie pokazal ze wszystkie pliki torrent sa szkodliwe, co jest raczej normalne, bo antywirusy nie lubią cracków, nastemnie zrobilem format calego komputera, zmienilem hasło do maila, ogolnie takie podstawowe rzeczy. Dzisiaj tj 5.03 dostalem informacje ze mój numer telefonu mail oraz haslo zostaly zmienione na Facebooku, o ile konto ubisoftu jest malo istotne o tyle jesli chodzi o socialmedia, juz mi sie zrobiło gorąco. Zmienilem oczywiscie hasla do fb, wlaczylem dodatkowe zabezpieczenia itd.

Prosilbym o pomoc co jeszcze moglbym zrobic, oraz moze jest ktos w stanie polecic jakis program ktory dobrze sobie radzi z wykrywaniem oprogramowań szpiekujacych, bo szczerze nie wiem czy to juz koniec i na FB sie skonczy czy to dopiero początek moich problemów…

Jak już mleko się rozlało to zostaje tylko reset wszystkich haseł i aktywacja 2FA gdzie tylko się da. Na przyszłość jak coś pobierasz to przeskanuj to zanim to otworzysz, np na
VirusTotal - Home

Avira nawet free jest dobra miałem infekcje brontoka.a poradziła sobie z nim, Avast wykrywał infekcje ale po resecie komputera jakiś plik windowsowy przenosiła do kwarantanny i brakowało jago komputer włączał się kilka minut. Zainstalowałem avire naprawiła rejestr komputera. To było 15 lat temu, ale avira jest nadal dobra, nie musiałem reinstalować windowsa xp

Gorzej jak te 2FA jest kulawe jak w kontach pocztowych cyber_Folks.

Przy luźnej konfiguracji IMAP/POP3/SMTP kod jednorazowy jest tylko do interfejsu webowego a standardowe hasło przechodzi w klientach pocztowych.

Nawet źle przetłumaczyli kody awaryjne TOTP na „jednorazowe hasła”.