Skradzione konto na instagramie

Mam dosc poważny problem z instagramem. Za każdym razem gdy zakłam konto ktoś włamuje się zmienia nazwę i następnie konto znika. Gdy pierwszy raz to się zdarzyło otrzymałem zapytanie czy to ja logowałem się danego dnia i o danej godzinie na instagramie w Rosji. Pomyślałem że to jakaś pomyłka i nic z tym nie zrobiłem ale następnego dnia konto zostało zablokowane i ktoś udostępnił jakies dziwne posty na moim profil oraz zmienił nazwe. Gdy próbowałem się zalogowac to pojawiła się tylko opcja nowego konta, tamtego nie mogłem już uruchomić. Więc założyłem nowe jednak po tygodniu znowu to się stało. I od tamtego czasu nie korzystałem z tej aplikacji oraz usunąłem ją z telefonu. Ale dwa dni temu znowu mnie cos pokusiło i załozyłem. Wszystko było dobrze aż do dzisiaj gdy znowu zostałem wylogowany i znowu wyskoczyła opcja założenia nowego konta, tamtego juz nie dało się uruchomić. W zakładce centrum pomocy instagrama nie znalazłem nic przydatnego więc szukam pomocy tutaj. Ktoś wie jak mogę odzyskać to konto i czy wgl jest to mozliwe? Albo chociaz gdy założe nowe to jak zapobiec ponownej utracie?

1 polubienie

Prawdopodobne są dwa scenariusze występujące równolegle:

  1. masz shackowany smartfon
  2. uzyskano dostęp do Twojego konta lub kont e-mail

Żeby skutecznie założyć konto na Instagramie i z niego korzystać nie używaj ani tego smartfona ani nie korzystaj z dotychczasowych adresów e-mail.

Usiądź do 100 % pewnego komputera i na nim załóż sobie nowe konto e-mail. Następnie do założenia nowego konta Instagram potrzebujesz:

a) innego 100 % pewnego smartfona

lub

b) 100 % pewnego komputera i systemu Windows 10 (ten może być nawet w maszynie wirtualnej), pod którym skorzystasz z aplikacji InstaPic ściągniętej ze Sklepu Windows. W tej apce też możesz dodawać później zdjęcia.

Instagram odzyskiwaniem konta nie będzie sobie zawracał głowy. Uznaj je za spalone i tyle. Na przyszłośc nie korzystaj z pokątnych apek do zarządzania Intagramem, bo to też może się skończyć tak jak w Twoim przypadku. No i korzystanie z Twojego obecnego smartfona bez usunięcia “robaczka” jest zlym pomysłem.

1 polubienie

Może DNSy masz podmienione albo keyloggera

1 polubienie

mam taka sama sytuacje moja mama miała konto i wchodzi na telefon i nagle jest zalogowana na nowe konto .próbowała się zalogować na stare ale to nie było możliwe.miała nawet zmieniona nazwę była bardzo dziwna było imię i nazwisko i jakaś data lub zwykłe cyfry. założyła nowe i dziś też tak się stało miała też zmienioną nazwę .wiecie jak to zgłosić do instagrama by dowiedzieli się co i jak .

Instragram… FaceBook sprawę oleje i zwali na Twoje zabezpieczenia :wink:

Czytaj co kolega napisał, spróbuj nowy e-mail i konto na instagramie na czystym PC !

2 polubienia