Skradziono mi N73!

Jest jakis sposob aby ja odyzskac ??

No, np. wywiesić ogłoszenie że zgubiłeś i adres.

:smiley:

cienkie szanse, nawet IMEI można zmienić.

Zgłoś na policję, że ci rąbnęli, podaj im imei telefonu, potem leć do operatora z jakimś dowodem zakupu telefonu (muszą się upewnić że był on twój) i niech zablokują ci imei. potem pozostaje ci czekać, mi po 4 dniach po zgłoszeniu o zniknięciu telefonu przysłali z komendy że sprawę skierowali do umorzenia.

W nokii? Będzie to prawie niemożliwe dla profesjonalisty z odpowiednim sprzętem, a dla zwykłego śmiertelnika to poprostu NIEMOŻLIWE. To nie siemens.

jak zgłosisz na policję to sprawdzają u operatora czy ktoś dzwonił jeszcze z twojej karty po kradzieży ,może jest jeszcze jakaś szansa :slight_smile:

I to jest zazwyczaj finał. Brat się łudził 2 tygodnie.

a nie da się jakoś namierzyć u kogoś ?? Czy coś takiego ???

Teraz to już po fakcie. Nie chciałbym mądrować za bardzo, ale zawsze jest dobrze się zabezpieczyć na wszelki wypadek wcześniej. Są programiki na Symbiana, które zabezpieczają hasłem możliwość zrobienia formata (w takim wypadku jeśli ktoś ci ukradnie telefon, to nie wgra “świeżego” softu i będzie musiał korzystać z tego, co ty zainstalowałeś/aś), programiki, które jeśli ktoś zmieni kartę SIM w twoim telefonie, to wysyłają na podany przez ciebie numer telefonu smsa (operacja jest ukryta) z numerem karty SIM włożonej do twojego telefonu.

Jakiś rok temu skradziono mi moją nokię 6680. Miałem zainstalowane oba programiki, o których wspomniałem (nazw niestety nie pamiętam, ale znalazłem je gdzieś na necie). W opcjach programu do wysyłania smsa ustawiłem numer mojego ojca. Jakieś 5 godzin po fakcie przyszedł do niego sms, że w moim telefonie jest karta sim o takim a takim numerze. Zgłosiłem się z tym na policję. Telefon odzyskałem po chyba 8 dniach, a złodziejem się okazał 16-latek. Ja dostałem z powrotem telefon, a synek dostał nadzór kuratora :smiley:

co do nazwy, ten programik to GUARDIAN i zrobili go na s60v2 i chyba v1… na v3 jest coś takiego ale inaczej się nazywa (chyba advance mobile lock czy jakoś tak)

kamil_w historia w pytke śmieszna^^ no jednym słowem trzeba pilnować telefonu tak jak kolega kamil podał zabezpieczyc, w telefonie mozna wprowadzic blokade na telefon i klawiature, takze jezeli wywiesisz ogłoszenie ze telefon zgubiłes i jakas mała nagroda to powinienes go odzyskać, bo ktos kto sie na tym nie zna nie rozblokuje go.

ale guardian wysyła SMS jeśli zostanie zmieniona karta SIM… i podaje nr. nowej SIM i nie da się wyłączyć aplikacji jak zmienimy SIM :wink:

A dałby ktoś linka ? Wiem, że Google nie gryzie, ale nie mogę znaleźć…

http://www.guardian-mobile.com/default.aspx

Szkoda tylko, że nie jest kompatybilny z wiekowym Siemensem C60 :stuck_out_tongue: :smiley:

Proponuje dodać do programów na vortalu.

Łohoho! Widzę, że w nowszych wersjach programiku jest sporo nowości. Po screenshotach wnioskuję, że jest opcja dla telefonów z gpsem, która pokazuje od razu gdzie telefon się znajduje :smiley:

nie tylko bo google maps (czy coś takiego) bez gps pokazuje gdzie jesteś za pomocą GSM :wink: