Skradziony klucz XP Hom

Mam takie pytanie jak odzyskać własny klucz . Problem polega na tym ze posiadam w domu XP HOM którego nigdy nie aktywowałam i nie instalowałam teraz by mi się przydał ale no właśnie. Po zainstalowaniu systemu i próbie aktywacji okazało się że ktoś korzysta z tego klucza . Jak rozwiązać problem.

Najprostrzym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z Microsoftem Polska przez telefon i rozmowa z reprezentatem. Przedstaw sytuację i napewno otrzymasz rozwiązanie :slight_smile:

życzę powodzenia

telefon wykonany i dowiedziałam się tylko tyle ze na tym kluczu jet aktywowany system od dłuższego czasu najprawdopodobniej ma pani pirata .

Zgłoś sprawę na policję.

No ale masz, oryginalny dysk i nalepke OEM systemu XP?

cod-sticker.jpg

oczywiscie ze posiadam nośnik i naklejkę z kluczem jak bym poszukała to pewnie faktura gdzieś jest . Co do zgłoszenia na policje to chyba nie zbyt szczęśliwy pomysł bo zacznie się od sprawdzania czy ja mam wszystko legalne a mimo ze mam to mogę nie mieć komputera

Mam pytanie,a gdzie ten system był kupiony?

Skoro masz i klucz i nośnik a jeśli uda Ci się znaleźć jeszcze do tego dowód zakupu (najlepiej fakturę) to dręcz Microsoft bo jesteś w stanie udowodnić legalny zakup legalnego systemu i z tego co pamiętam powinni dać Ci nowy klucz aktywacyjny a nie zbywać “ma Pani pirata”

Po pierwsze sprawdź czy ta dziura na nalepce jest wypalona z poszarpanymi konturami i niciami. Po drugie sprawdź czy hologram na płycie jest w nią wtopiony czy tylko naklejony, po trzecie jeżeli rowki na nalepce licencyjnej będą gładkie bez żadnego zaszarpania a hologram na płycie CD będzie tylko na nią naklejony to ktoś Cię oszukał :smiley:

znalazłem kiedyś stronke microsoftu gdzie mozna odnawiać klucze sprawdz na stronach microsoftu

Po pierwsze kupiony w salonie Vico

Po drugie płyta i naklejka na 100% oryginalna

Poszukuje wiec faktury i pisze do bila niech daje nowy klucz

Skoro masz pewnoś,że jest orginalny i nigdy go nie używałaś to jeszcze raz telefon i podaj wszystko co masz nr.rachunku,data wystawienia,gdzie kupiony dosłownie wszystko podaj,zobaczysz co ci odpowiedzą,a dla siebie zrób ksero wszystkich dokumentów i jak telefon nic nieda to zapya gdzie mam wysłać dokumenty potwierdzające kupno