A i jeszcze dodam, że skrętka UTP, F/UTP czy S/UTP niby nie jest przeznaczona do kładzenia pod tynk. Oczywiście po położeniu działa. 
No i warto zastanowić się, czy murując skrętkę w ścianie nie lepiej położyć kabel wyższej kategorii (np. 6 czy 6a), tak na przyszłość.
Znalazłem też takie informacje na stronie firmy Emiter:
W jakiej odległości od siebie prowadzić kable elektryczne i logiczne (biegnące wzdłuż)? Czy można w jednym korytku kablowym (kanale kablowym) kłaść kable logiczne i elektryczne?
Warunki prowadzenia przewodów okablowania strukturalnego względem sieci energetycznej określone są w normie PN/EN- 50174-2. W poprzedniej wersji normy zależały one od tego jaki typ okablowania strukturalnego oraz okablowania elektrycznego został zaprojektowany lub był wykonywany (nieekranowany lub ekranowany i dotyczy to zarówno okablowania logicznego jak i elektrycznego) oraz czy i jak przewody są od siebie separowane. Na przykład jeśli mamy okablowanie UTP, prowadzone równolegle ze zwykłymi kablami elektrycznymi (a więc nie ekranowanymi) w standardowym korycie kablowym PCV z przegrodą plastikową (separatorem), to minimalny dystans wynosił 200mm (czyli w tym przypadku praktycznie należałoby je ułożyć w osobnych korytkach kablowych. W przypadku zastosowania ekranowanych kabli logicznych, to wystarczyło aby ten dystans wynosił 50 mm.
Po aktualizacji normy PN/EN-50174-2 odległości pomiędzy okablowaniem logicznym i elektrycznym (minimalna separacja) zależą od klasyfikacji rozdzielania oraz współczynnika mocy kabla i oblicza się je z wykorzystaniem odpowiednich tabel i wzorów.