Skrócenie czasu ładowania ESET Smart Security

Witam!

Zainstalowałem sobie ESET Smart Security i wszytsko pięknie działa poza ładowaniem razem z systemem. Sam ESET ładuje się prawie 20 sekund, zanim pojawi się ikona w zasobniku. Na ekranie mam przez ten czas logo ESET. Czy wie ktoś, jak skrócić czas ładowania?

Logo (splash screen) możesz wyłączyć w ustawieniach programu, ale czy wpłynie to na szybkość ładowania? Pewnie nie, ale może będzie można już pracować (w czasie gdy Eset się ładuje).

Wyłącz wyświetlanie logo, czyli: ustawienia-ustawienia zaawansowane-w nowym oknie w lewej części kliknąć na Interfejs użytkownika i zlikwidować zaznaczenie przy Pokaż ekran powitalny przy uruchamianiu.

Powodzenia

Przetestowałem wiele funkcji (wyłączanie i ich włączanie) i nic nie pomaga. Z logiem czy bez program w trayu się melduje równo po 20 sekundach. Zainstalowałem G-Data z gazety, ale firewall z tego pakietu nie przeszedł testu skanowania portów (1 otwarty, pozostałe zamknięte ale niezabezpieczone). Cóż, na razie pozostanę przy ESET i będę próbował z ustawieniami.

ZNALAZŁEM: wyłączyłem następujące usługi: Usługa wyszukiwania systemu Windows, Serwer, Stacja robocza i Propagacja certyfikatu. Po restarcie problem zniknął, zatem któraś z tych usług blokowała uruchamianie ESET. Pozdrawiam :smiley: