Skrócony czas użytkowania aparatu na aku EnergizeR 2500 mAh

Ma problem po roku użytkowania akumulatorków Energizer RECHARGEABLE 2500 mAh z ładowarką Energizer CHDC Ultra Compact Charger skrócił się czas użytkowania aparatu cyfrowego tzn. po pełnym ładowaniu akumulatorków i zrobieniu 2-3 zdjęć aparatem pokazuje mi się ze mam połowę akumulatorków. A przecież włożyłem je do aparatu zaraz po ładowaniu. Co zrobić?

Ja z moimi 3-letnimi mam lepiej :wink: Po full naładowaniu zrobię 20-25 zdjęć.

Prosta rada - wymień akumulatorki (ja też to muszę zrobić :wink: )

Pzdr!

Jezeli masz ładowarkę z funkcją rozładowywania akumulatorów, możesz spróbować użyć tej opcji i ponownie po tym przeprowadzić pełny cykl ładowania. Ale przypuszczam że to niewiele pomoże lub na krótko. Dlatego najlepiej:

Jak nie używasz aparatu zawsze wyciągaj baterie najlepiej do połowy rozładowane. Jeśli są to litowo-jonowe, -polimerowe to trzymaj je gdzieś z daleka od ciepła, bo w ten sposób zmniejsza się ich pojemność. Ja mam jakieś taniochy z Lidla 900mAh już trzy lata, używam ich w mp3 i gdy nie używam odtwarzacza baterie chowam do szafki rozładowane i nie zauważyłem aby grały krócej. W pracy zawsze podłączam pod wieżę i grają mi zawsze ponad 6h :slight_smile:

Pozdrawiam!

Są to akumulatorki NiMH czyli (o ile dobrze pamiętam niklowo - wodorowe).

I co w związku z tym??

Jak je nieprawidłowo eksploatowałeś to nawet i najlepsze zarżniesz. Spróbuj może jeszcze na innej ładowarce.