Skrót klawiaturowy do wyłączenia monitora

Czy jest możliwość wyłączenia monitora skrótem na klawiaturze?

Lub jaś aplikacja która to zrobi.

A czy jest możliwość wysunięcia dysku twardego skrótem? Albo wyłączenia głośników skrótem? Nie ma takiej możliwości,bo wyłaczenie wiąże się z odcięciem prądu do tego urządzenia, a za Chiny nie jesteś w stanie przyciskiem na klawiaturze spowodować wciśnięcia wyłącznika na monitorze :slight_smile:

możesz wyłączyć komputer używając myszki albo klawiatury :stuck_out_tongue: monitor też zgaśnie :stuck_out_tongue: można ustawić np że jak nie robi sie nic to po 10min sam sie wyłączy

grynczel skrutu to nie ma - ale

Start > Panel sterowania > Ekran > Wygaszacz ekranu > Zasilanie > Schemat zasilania > Wyłącz monitor / i tu ustawiasz po jakim czasie nieobecności przey kompie monitor się wyłączy

Ale to przecież nie jest wyłączenie monitora tylko ustawienie go w stan wstrzymania (standby) a przecież w tym stanie prąd jest pobierany cały czas, no chyba że autorowi to o to chodziło, ale dla mnie wyłączenie znaczy jedno - odcięcie prądu od urządzenia.

na niektórych klawiaturach jest przycisk z takim księżycem, może o to chodzi?

To jest wprowadzenie komputera w stan uspienia.

Chodzi mi o to

monitornq9.png

Czy jest możliwość zrobienia skrótu do tej funkcji (zmiany w rejestrze,polecenie albo cos inneg)

a nie o stan wstrzymania bo chcę żeby komputer pracował np. skanowanie Avastem

Znalazłem http://www.grc.com/wizmo/wizmo.htm

Skoro taka opcja istnieje graficznie to pewnie w pliku windowsa lub gdzies w rejestrze tez bedzie mozliwosc stworzenia mini programu do przejscia w stan wstrzymania a pozniej tylko w własciwosciach ustawic skrot.

Tutaj chodzi o przejście monitora do trybu Stand-By.