Skrót, który wyłączy program

Witam,

poszukuje programu, albo wiersza do pliku .bat zeby wyłączył program.

Chcę, aby po kliknięciu na ikonkę o formacje .bat wyłączyła się aplikacja xxx.exe . Jak to zrobić?

Ściągnij sobie ten programik.

Wypakuj sobie jego zawartość do C:\WINDOWS lub C:\WINDOWS\system32

Teraz, gdy będziesz chciał zamknąć jakąkolwiek aplikację, to do skryptu dodajesz:

Gdzie pogrubione zastępujesz nazwą pliku wykonywalnego aplikacji do zamknięcia. :slight_smile:

Uwaga : program CloseApp może być wykrywany przez różne programy zabezpieczające

jako potencjalnie niebezpieczny plik!

użyj polecenia taskkill

Więcej pomocy start>cmd>taskkill /?

Chciałem taki skrót umieścić np na pulpicie i mieć go zaznaczonego, a gdy wcisnę enter to jak inne foldery/ikony on sie po prostu otworzy i wykona tą czynność, w tym przypadku zamknięcie xx.exe.

I napisałeś, że do skryptu dodaje “…” a gdzie ten skrypt?? ;/

Mnie chodziło o dodanie tego polecenia do pliku .bat, bo pisałeś też o tym w swoim pierwszym poście.

Jeśli miałby to być skrót, to robisz skrót do CloseApp, a po adresie wpisujesz nazwę programu do zamknięcia:

Tak powinien wyglądać cały adres we właściwościach skrótu.

Wielkie dzięki, o to chodziło. :slight_smile: A jeszcze pytanie, może będziesz wiedział.

Czy wiesz jak przypisać ten plik .bat który ma w sobie ten skrót pod przycisk w klawiaturze? Ze np. wciskam wybrany przycisk na klawiaturze i on wykonuje czynność?

prawy na ten skrót>własciwośćI>klawisz skrótu i sobie przypisz

Takich rzeczy nie potrafią “robić” skrypty .bat

Można jednak zrobić, aby po naciśnięciu dowolnego klawisza wykonywał kolejną czynność w skrypcie:

pause

W momencie przejścia do tej linijki pojawia się komunikat:

Aby kontynuować, naciśnij dowolny klawisz . . .

O tym klawiszu skrótu coś znaleźć nie mogę… mam Vistę x64

@edit:

Okej, znalazłem. :slight_smile: