Skrót na równi z folderami

Witam. Mam dość nietypowy problem:

Mam poukładane informacje o samochodach w różnych katalogach

21238470.jpg

Ale pod spodem jest skrót do folderu Clic Mini, ponieważ to dopiero prototyp i sam folder z tym samochodem znajduje się w innym katalogu. Chciałbym jednak żeby ten skrót był traktowany na równo z folderami - układany alfabetycznie a nie pod spodem. Czy jest to możliwe i jeśli tak to jak to zrobić?

Rozmieść według -> nazwa?

Gdyby to bylo takie proste :smiley: Niestety Windows traktuje foldery i skróty jako zupelnie inny rodzaj plików i nic mi nie wiadomo o tym, aby można bylo zmusić Windowsa do takiego miksowania plików…

A nie możesz zrobić aby wszystkie były skrótami tylko docelowe foldery w innym miejscu? A ten tymczasowy skrót wyróżnić za pomocą np. innej ikonki?

No tak, ale trzeba bawić się i ustawiać wszystkie skróty od początku. Wolałbym znaleźć jakiś sposób, żeby Windows “miksował” te pliki.

Jak to Vista to zrób sobie sortuj stos :wink: W XP nie wiem czy to jest.

A ile z tym roboty? 10 sekund to aż za dużo czasu. Zaznaczasz wszystkie foldery, PPM - “Utwórz skrót” i już masz wszystkie skróty, które przenosisz tam gdzie chcesz.

Ale ja zadałem pytanie dotyczące tego jak “zmiksować” foldery ze skrótami, a nie jak stworzyć wszystkie skróty. Tak to i ja umiem.

Myślę, że są jakieś sztuczki z rejestrem, indeksem plików które pozwolą mi to zrobić. Nadal czekam na odpowiedź.

Dlaczego upierasz się przy być może skomplikowanym rozwiązaniu? Uważam, ze sposób, który podałem wcześniej jest najłatwiejszy, spełniający Twoje potrzeby i bardzo prosty do uzyskania.

***********

Postanowiłem, że wolę zrobić to moim sposobem i dlatego nadal czekam na kogoś, kto powie mi jak to zrobić.

Od razu powiem, że mam Windows Vista Home Premium, ale pliki mam na dysku przenośnym, który odtwarzam także na XP Home Edition. Więc do rozwiązania mogę użyć tych dwóch systemów operacyjnych.

cedar , kubus94 , Proszę nie uprawiać “przepychanek” na forum. Jeżeli macie coś do wyjaśnienia to proszę o skorzystanie z PW.

cedar , Autor tematu wyraźnie napisał na jakim rozwiązaniu mu zależy. Dobrze, że zaproponowałeś inne podejście do problemu ale jeśli kubus94 napisał, że takie rozwiązanie go nie interesuje to nie forsuj pomysłu na siłę.

OTy - KOSZ

Tak więc wracam do zapytania - tylko teraz zapytam może bardziej szczegółowiej - czy istnieje opcja żeby wyłączyć rozróżnianie pomiędzy folderami i skrótami?

I jeszcze jedno pytanie - czy można to zrobić za pomocą jakiegoś programu?