Skrót strony internetowej na pulpicie (win XP)


(Grzywacz) #1

Male pytanko.Jak utworzyc skrót strony internetowej na pulpicie,aby po kliknięciu otwierala się konkretna strona.Niby prosta sprawa ale nigdzie nie mogę coś o tym znależc.


(lazikar) #2

Tworzysz nowy skrót i w lokalizacji podajesz aderes www.


(sdar) #3

Ewentualnie wchodzisz w na daną stronę, klikasz na jej adres w pasku adresu i przeciągasz go na pulpit.


#4

W Operze nie działa.


(sdar) #5

Fakt :oops:

Zapomniałem dopisać, że działa w przeglądarkach opartych na silniku IE


(Grzywacz) #6

wszystko ,pięknie,ładnie ale jak klikam ten skrót to otwiera mi się okno do drukowania.Robilem te skroty na oba sposoby ,i to samo.A moze problem tkwi w tym że to strona "PKO-Inteligo"i być moze jest jakoś zabezpieczona?


(sdar) #7

Jeśli chodzi Ci o stronę https://www.pkointeligo.pl/ to u mnie przesunięcie jej na pulpit tworzy ikonę, której kliknięcie otwiera mi normalnie tę stronę. Również zastosowanie metody lazikara działa bez problemu. Spróbuj to zrobić z inną stroną i zobacz czy też będzie taki efekt.


(Grzywacz) #8

Dalej to samo .I na Avant-Brwserze ,i na Firefox ciągle otwiera się okno "drukuj" z opcjami do drukowania,byc może mam tak coś na kompie ustawione ale nie wiem co.


(Adarek) #9

Na danej stronie PPM klikasz "Zapisz strone jako..."

Ps1

A jeszcze lepiej to zainstaluj sobie

RoboForm 6.7.1

np:

http://www.megapliki.pl/plik-1355-ai-ro ... 6.7.1.html

Po ninstalacji i poprawnym skonfigurowaniu ( zainstaluje sie dodatek do Firevox-a)Przesówasz kursor na nazwę jaką nadałeś na danej stronie ( musisz być na niej) i wybierasz Edycja >>>Dodaj skrót klawiszowy do >>> Skrót na pulpicie.

Wszystko ładnie chodzie w dodatku szyfrowane .

Ps2.

Nie radzę używać tego bez silnego hasła do programu ,szczególnie jeśli chcesz używać tego do logowania w bankach. I najlepiej zmienić domyslne lokalizacje folderów instalacyjnych jak i folderu przechowywania danych użytkownika na inny niż systemowy , czyli C/ Program files.