Skróty ***.BAT do różnych aplikacji i procesów

Czy znacie jakąś stronkę na której znajdę instrukcje jak robić skróty do niektórych aplikacji?? Np. żeby klikając na skrót wyłączał się lub resetował się komputer. Potrzebuje stronkę, na której bedzie jak najwięcej takich skrótów i najlepiej zeby były też zasady ich tworzenia :slight_smile:

Proszę zmienić temat postu na konkretny,opcja zmień i popraw.JNJN

Ok teraz jest chyba ok :slight_smile:

plik o rozszerzeniu .bat jest to plik wsadowy systemu ms-dos.

Plik można stworzyć na kilka sposobów - np.:

  1. otworzyć notatnik, wklepać kod, zapisać jako plik z rozszerzeniem .bat .

  2. uruchomić konsolkę (start -> uruchom -> wpisać: cmd ->tam wklepać edit i można już pisać plik :))

skróty tworzyć jest w sumie łatwo :slight_smile:

start program.exe

jeśli ma to być inna ścieżka :

start c:\documents and settings\Michał\Pulpit\jakistamprogram.exe

:slight_smile:

http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/833,1 … emowe.aspx

http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/834,1 … _cz_2.aspx

Lol, to jak się robi pliki BAT to ja wiem, aż tak ciemny to nie jestem, chodziło mi o zasady tworzenia różnego rodzaju komend, w jaki sposób się je tworzy, np. widziałem już co trzeba wkleić dla restartu lub wyłączenia ale chciałbym wiedziec dlaczego tak jest i czy można w podobny sposób robić podobne skróty, np. chciałbym miec skróty do otwierania konkretnych stron www jeśli to możliwe, koniecznie w tym formacie :slight_smile:

Złączono Posta : 27.10.2006 (Pią) 0:59

W sumie moze teraz zejdę z tematu, ale chyba bardziej pomocne by mi bylo wiedzieć, jakie procesy uruchamiane są przez poszczególne pliki, np. w folderze system32 są pliki reset, shutdown itp. i właśnie znajomośct tego typu plików by się przydała. No i wiadomo muszę wiedzieć co musze wpisać oprócz nazw tych plików, bo np. dla wyłączenia systemu piszemy shutdown -s -t -00. S to chyba skrót od shutdown, tak samo dla logout jest -l a dla reset -r. Liczby oznaczają sekundy do rozpoczecia akcji. A co z resztą?? Co to jest to -t??