Skróty folderów w przenośnej pamięci

Witam!

Zainfekowałam sobie ostatnio komputer wirusem, który tworzy skróty folderów na pendrivie czy na karcie SD. Na moim komputerze mam do nich dostęp (bo mój Avast nie widzi zagrożenia), natomiast na innych komputerach od razu jest blokada i utrata plików. Ściągnęłam program Malwarebytes Anti-Malware, który podczas skanu wykrył mi 132 podejrzane obiekty, jednak nie wiem, które mogę bezpiecznie usunąć. Zrobiłam również skan w OTLu. Mam nadzieję, że poprawnie.

http://www.wklejto.pl/182977

Odinstaluj BuzzSearch 2013.11.07.232809,Delta toolbar,Delta Chrome Toolbar,

Mobogenie,Wsys Control 10.2.1.2652.Użyj AdwCleaner http://general-changelog-team.fr/fr/dow … adwcleaner z funkcji Skan(Szukaj) a następnie Clean(usuń) (w przypadku Visty/Windows7 uruchom z prawokliku jako Administrator).

Podepnij swoje przenośne urządzenia.Użyj USBFix z funkcji Deletion (jeśli jakiś folder nazwałeś muza lub muzyka to zmień na inną przed użyciem USBFix.).Pokaż z niego log.

Pokaż nowy OTL.txt

Dziękuję za cenne wskazówki. Postępowałam zgodnie z wytycznymi, a to rezultaty:

USBFix:

http://www.wklejto.pl/183001

OTL:

http://www.wklejto.pl/183003

PS: Po tych wszystkich czynnościach pojawiły mi się na pulpicie i w różnych folderach “ślady” plików, tak jak bym je Wycięła i jeszcze nigdzie nie wkleiła. Co to oznacza?

Czy z logów wynika, że już wszystko jest OK?

Nic nie ruszaj.Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.

W OTL użyj opcji Sprzątanie.

W USBFix Uninstall.

Po naciśnięciu “Wykonaj skrypt” pojawił mi się komunikat, informujący, że aby dopełnić cały proces należy zrestartować komputer. Dlatego też tak zrobiłam. Niestety coś było nie tak w trakcie wyłączania, bo trwało to ponad pół godziny (napis “zamykanie systemu” na niebieskim windowsowskim tle), aż zdecydowałam się wymusić zamknięcie. Po ponownym uruchomieniu systemu wyświetlił mi się komunikat:

http://www.wklejto.pl/183050

Czy to coś poważnego? Co powinnam teraz zrobić?

Dziękuję za pomoc.

Poszło wszystko. Wykonaj resztę.

Niestety nie jestem zadowolona z rezultatów, bo może i już nie ma problemu ze skrótami na pamięci zewnętrznej, ale pojawił się inny problem. Już ok 4 razy zawiesił mi się komputer i musiałam go resetować, a jak probuję go normalnie zamknąć (start itp) to nie wyłącza się. Ciągle napis “Trwa zamykanie” na niebieskim tle windowsowskim i nic. Czekałam godzine i nic. Bardzo się zmartwiłam.