Skróty zamiast folderów na karcie


(Mircyk) #1

Witam.Mam problem otóż na laptopie dziewczyny na 100% jest wirus (nie ma antywirusa)i przez to na karcie pamięci z folderów ze zdjęciami zrobiły się skróty w które nie można wejść.Wsadziłem kartę do mojego kompa i gdy chciałem wejść w folder na karcie Avast poinformował że trojan został zablokowany.Czytałem na forum że to można naprawić programem OTL.

Zrobiłem raport według instrukcji:

http://www.wklej.org/id/1000770/


(Acorus) #2

Pokaż jeszcze extras i z podpiętą kartą log USBFix z funkcji Listing.


(Michal A1986) #3

Hej, miałem kiedyś coś podobnego tylko na dysku przenośnym. Pożyczyłem znajomemu dysk aby skopiował sobie potrzebne dane i jak mi go oddał to po podłączeniu wszędzie zobaczyłem skróty zamiast folderów które w dodatku nie działały a miałem na dysku bardzo ważne dane. Antywirus nie znalazł żadnego zagrożenia więc zakładam że wirus został na komputerze znajomego a jedynie co to pomieszał mi z danymi na dysku. Kombinowałem, kombinowałem i wykombinowałem że ów wirus stworzył mi skróty nie wiadomo do czego a prawdziwe foldery i dane były najzwyczajniej ukryte. Niestety nie dało się zmienić opcji “ukryj” na żadnym folderze więc tworzyłem nowe, przenosiłem dane a stare “ukryte” foldery jak i te skróty usuwałem. Sprawdź u siebie czy nie masz przypadkiem ukrytych swoich danych, tym bardziej jeśli stan wolnego miejsca na karcie jest taki sam zanim zaatakował ją wirus, to oznacza że twoje dane gdzieś tam są. Być może trafił nam się ten sam wirus.


(Mircyk) #4

extras:

http://www.wklej.org/id/1000841/

usbfix:

http://www.wklej.org/id/1000850/

Nie wiem czy to potrzebne ale jak robiłem loga OTL to karta była w komputerze wsadzona.Na karcie są 3 foldery i w jednym chyba powinno być około 90zdjęć,lecz wszystkie foldery mają po 2kb.


(Acorus) #5

Odinstaluj Internet Explorer Toolbar 4.6 by SweetPacks,RelevantKnowledge,AVG Security Toolbar,DealPly,DVDVideoSoftTB Toolbar,Funmoods on IE and Chrome,Softonic toolbar on IE,Winamp Toolbar.Użyj AdwCleaner http://general-changelog-team.fr/fr/dow … adwcleaner z funkcji Usuń(w przypadku Visty/Windows7 uruchom z prawokliku jako Administrator).

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.


(Mircyk) #6

a mam miec zaznaczone w OTL infekcja LOP i infekcja Purity oraz wszyscy urzytkownicy ??


(Acorus) #7

Niekoniecznie.


(Mircyk) #8

adwcleaner:

http://wklej.org/id/1000930/

raport po restarcie:

http://wklej.org/id/1000933/

ostatni skan:

http://wklej.org/id/1000935/

na karcie teraz pojawiły sie 2 inne foldery lecz zdjęć nie ma nadal. w jednym folderze jest ok 100 plików ale nie da sie ich odtworzyc ;/


(Acorus) #9

Pokaż nowy log z USBFix -funkcja Listing


(Mircyk) #10

http://www.wklej.org/id/1000999/


(Acorus) #11

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.


(Mircyk) #12

podczas wykonywania skrypty 2 razy wyskoczyła inf. o trojanie.

raport po restarcie systemu:

http://www.wklej.org/id/1001033/


(Acorus) #13

Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free/

Przed skanowaniem wykonaj RĘCZNĄ AKTUALIZACJĘ BAZY SYGNATUR WIRUSÓW Malwarebytesa “Uruchom Malwarebytes, przejdź do zakładki Aktualizacja, Sprawdź aktualizacje.”


(Mircyk) #14

http://www.wklej.org/id/1001089/

Dodane 04.04.2013 (Cz) 11:37

i co dalej bo na karcie dalej nie ma zdjęć,tylko puste foldery zostały ??:confused:

Dodane 04.04.2013 (Cz) 21:35

pomoże ktoś ??

Dodane 05.04.2013 (Pt) 23:00

Można zamknąć