Skrypt bat kompilacja + powłoka graficzna

Witam, ostatnio często używam skyptów bat, proste polecenia kilka linijek obsługujące bazy danych firebird. Moje pytanie jest następujące w jaki sposób mogę taki skypt przerobić na prosty program graficzny, o ile znalazłem program do samej kompilacji bat do exe to jeszcze bym chciał, żeby program miał oprawę graficzną.

Myślę, że powinieneś nauczyć się napisać program w dowolnym języku programowania, który skrypty - każdy z osobna, będzie potrafił

odpalić podpisanymi przyciskami, które dosyć łatwo nadasz programowi. Nie jest to trudne zadanie, ponieważ program będzie pełnił

jedynie rolę " odpalacza " skryptów przez przyciski, zatem myślę że starczy Ci jeden, może dwa - dłuższe dni nauki składni dowolnego

języka i powinieneś umieć napisać takowy program. Być może są też jakieś generatory bardziej ułatwiające stworzenie GUI dla

skryptów, ale tego nie wiem. Oczywiście pisząc o nauce języka programowania mam na myśli pracę w środowisku, które umożliwia

łatwe tworzenie interfejsu graficznego własnego programu - przeciągając po prostu przyciski z funkcji środowiska programistycznego

do szkieleta projektu graficznego i nadania im własnych funkcji typu " uruchom plik taki i taki " .

Możesz spróbować Zenity. Podobno działa na windowsie.