Skrypt blokowania użytkowników na stronie

Witam.

Chciałem dodać na stronę możliwość blokowania użytkowników aby zapanować w przyszłości nad ładem i składem. Nie interesuje mnie blokada ip, ciasteczka, proxy czy jakiekolwiek inne na które użytkownik może mieć wpływ.

Wymyśliłem, że blokowanie będzie wyglądać tak:

0 - nie zablokowane, 1 - zablokowane. 0 będzie dodawane w insercie przy rejestracji a 1 administrator bezpośrednio poprzez formularz.

Cała zabawa wygląda tak:

<?php

session_start();

include ('includes/config_includes.php');

?>


Id osoby banowanej: 

Ban do dnia: 



<?php

mysql_query("UPDATE ban SET user_ban = 'Tak', ban_data_start = 'date("Y-m-d H:i:s")', ban_data_end = '$data' SET user_ban_stan = '1' WHERE user_id = '$id' ");

{

echo ' Konto zostało zablokowane do dnia $data';

}

?>

Nie jestem pewien poprawności kodu ponieważ dopiero się uczę. Ale to nie wszystko zablokowany użytkownik miałby już wpisane w bazie, że jest zablokowany lecz nie na stronie. Jakim sposobem mogę zrobić aby gdy jest w bazie user_ban_stan = ‘1’ tak jak w powyższym kodzie użytkownik zamiast treści na stronie widzi jakiś tam podany komunikat o blokadzie. W zapytaniu jest też informacja o kończeniu się blokady (ban_data_end = ‘$data’,). Przydało by się aby się to odbywało automatycznie. Z góry dziękuje i pozdrawiam.