Skrypt do archiwizacji folderu z lokalną bazą danych

(Osimaru) #1

Witam.

Potrzebuję pomocy w stworzeniu skryptu.

Miałby on pakować folder z lokalną bazą danych do archiwum zabezpieczonego hasłem. Takie archiwizowanie byłoby wykonywanie codziennie.

Nazwa archiwum wyglądała by np. backup_pn i ten skrypt byłby wykonywany w co poniedziałek stąd też musi zastąpić archiwum z ubiegłego poniedziałku o takiej samej nazwie.

Użyć do tego programu 7-zip?

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

(Dewise) #2

http://www.dobreprogramy.pl/Cobian-Backup,Program,Windows,12544.html

(Osimaru) #3

Serwer pracuje na WebServ 2.0, próbowałem użyć takiego skryptu ale na jednym komputerze działa, a na drugim nie działa - nie tworzy pliku SQL.

@ del backup_pn.7z

@ "D:\webserv\mysql\bin\mysqldump" -u UID -pPASSWORD -h 127.0.0.1 nazwa_bazy > nazwa_bazy.sql

@ "D:\webserv\7-Zip\7za" a -t7z backup_pn.7z nazwa_bazy.sql -pHasło

copy /Y C:\Backup\backup_pn.7z G:\

(adam9870) #4

Cobian Backup zrobi wszystko czego potrzebujesz. W zadaniach pre-backup wskaż polecenie lub plik BAT (opis poniżej) ze skryptem, który wykona mysqldump. Na zakładce Dynamics jest opcja, która pozwala określić, ile kopii ma być przechowywanych.

Jeżeli chodzi o komputer, na którym nie działa przedstawiony przez Ciebie skrypt, to otwórz notatnik i wklej ten skrypt, a następnie zapisz ten plik np. na dysku C pod nazwą SKRYPT01.BAT (w oknie “Zapisz jako” zmień typ pliku z DOKUMENT TEKSTOWY na WSZYSTKIE PLIKI). Otwórz Wiersz Polecenia i uruchom swój skrypt wpisując np. C:\SKRYPT01.BAT i powiedz czy są jakieś błędy. Może jakaś literówka? Diagnozuj w ten sposób do uzyskania wersji działającej.

(Osimaru) #5

Wolę nie używać dodatkowego oprogramowania, harmonogram zadań wystarczy - podmienia co tydzień np. piątkową wersję i jest ok.

Dobra metoda, nie pomyślałem o tym i zastanawiałem się co zrobić aby mi pokazało jakieś logi czy coś innego, dot. błędów. Niestety dopiero za tydzień będę miał okazję to sprawdzić.

(drunkula) #6

Cześć Osimaru,

Jeżeli wywołujesz to z commandline’a i nie patrzysz na bieżąco na postęp, to logi można zapisać tak:

@echo off

echo. >> log.txt

echo Backup rozpoczęty %date% %time% >> log.txt

I kolejne komendy rónież z przekierowaniem “>> log.txt” na końcu.