Skrypt do dodawnia wpisów do bazy danych SQL

Witam!

Zrobiłem sobie tabele w bazie danych i strobnę dynamiczną w php, która mi ładnie wyświetla zawartości z tej tabeli, ale żeby dodać nowy rekord muszę robić to ręczie w phpMyAdmin, chciałbym zrobić sobie skrypcik w php, żeby można było dodawac/edytować/usuwać wpisy… żeby z danego pola przesyłały się dane do odpowiednich pól w tabeli w bazie danych…

czy ktoś mógłby mnie naprowadzić, bądź dać link do jakiegoś kursu albo tutoriala?

pa0tl.th.jpg

Pozdrawiam!

Tutaj http://dev.mysql.com/doc/refman/4.1/en/index.html masz wszystko co potrzeba.

Druga sprawa, jeśli sam sobie napisałeś skrypt do wyciągania danych, to żadnym problemem nie powinno być już edycja tych danych. Zainteresuj się takimi poleceniami jak:

  • INSERT

  • UPDATE

  • DELETE

a jednak! jestem początkujący… to moje pierwsze kroki a sam skrypcik do wyciagania danych jest banalny ale już zrobić skrypt który dodaje etc. to szkoła wyższa

napisałe tak bo nie szukam jelenia, który zrobi to za mnie tylko staram się zrobic to sam tyle, ze nie bardozw iem jak i dlatego potrzebuję odrobiny pomocy :wink:

tyle że po angielsku… słabo ja widzę, zemi sie to przyda :frowning:

no ale dziękuję za radę… może ktoś jeszcze coś dopowie :slight_smile:

No to inaczej, skrypt do wrzucania danych do bazy też może być banalny :slight_smile:

Do wrzucenia czegoś do bazy stosujesz konstrukcję taką samą jak przy skrypcie do wyciągania danych tylko różni się zapytaniem.

Dajmy na to, mam trzy pola z formularza i jeszcze jakies ID rozróżniające rekordy.

INSERT INTO nazwa_tabeli

ok dzięki… to już mam dobrze teraz troche z formularzem się pomęczę :]