Skrypt do pobierania danych z mysql

Witam

Mam pytanko - jak zrobic skrypt ktory pobiera z bazy danych tytuly wszystkich filmow a nastepnie klikajac na dany tytul wyswietla nam sie wiecej informacji o filmie (dane rowniez pobierane z bazy)

Tutaj mam poczatek czyli tak dodaje filmy do bazy

<?php

mysql_connect('localhost', 'root', '');

mysql_create_db('test');

mysql_select_db('test');


mysql_query("CREATE TABLE test (id int( 11 ) NOT NULL AUTO_INCREMENT , tytul varchar( 100 ) NOT NULL default '', tytul_pl varchar( 100 ) NOT NULL default '', produkcja varchar( 100 ) NOT NULL default '', gatunek varchar( 100 ) NOT NULL default '', data_sw varchar( 100 ) NOT NULL default '', data_pl varchar( 100 ) NOT NULL default '', rezyseria varchar( 100 ) NOT NULL default '', scenariusz varchar( 100 ) NOT NULL default '', zdjecia varchar( 100 ) NOT NULL default '', muzyka varchar( 100 ) NOT NULL default '', na_podstawie varchar( 100 ) NOT NULL default '', wiek varchar( 100 ) NOT NULL default '', czas varchar( 100 ) NOT NULL default '', dystrybucja varchar( 100 ) NOT NULL default '', opis varchar( 100 ) NOT NULL default '', PRIMARY KEY ( id ))");

?>



Tytuł (eng)




Tytuł (pl)




Produkcja




Gatunek




Data (¦wiat)




Data (Polska)




Reżyseria




Scenariusz




Zdjęcia




Muzyka




Na podstawie




Wiek




Czas




Dystrybucja




Opis








<?php

$tytul = $_POST['tytul'];

$tytul_pl = $_POST['tytul_pl'];

$produkcja = $_POST['produkcja'];

$gatunek = $_POST['gatunek'];

$data_sw = $_POST['data_sw'];

$data_pl = $_POST['data_pl'];

$rezyseria = $_POST['rezyseria'];

$scenariusz = $_POST['scenariusz'];

$zdjecia = $_POST['zdjecia'];

$muzyka = $_POST['muzyka'];

$na_podstawie = $_POST['na_podstawie'];

$wiek = $_POST['wiek'];

$czas = $_POST['czas'];

$dystrybucja = $_POST['dystrybucja'];

$opis = $_POST['opis'];


if($tytul and $tytul_pl and $produkcja and $gatunek and $data_sw and $data_pl and $rezyseria and $scenariusz and $zdjecia and $muzyka and $na_podstawie and $wiek and $czas and $dystrybucja and $opis) {


    $connection = @mysql_connect('localhost', 'root', '')

    or die('Brak poł±czenia z serwerem MySQL');

    $db = @mysql_select_db('test', $connection)

    or die('Nie mogę poł±czyć się z baz± danych');


    $ins = @mysql_query("INSERT INTO test SET tytul='$tytul', tytul_pl='$tytul_pl', produkcja='$produkcja', gatunek='$gatunek', data_sw='$data_sw', data_pl='$data_pl', rezyseria='$rezyseria', scenariusz='$scenariusz', zdjecia='$zdjecia', muzyka='$muzyka', na_podstawie='$na_podstawie', wiek='$wiek', czas='$czas', dystrybucja='$dystrybucja', opis='$opis'");


    if($ins) echo "Rekord został dodany poprawnie";

    else echo "Bł±d nie udało się dodać nowego rekordu";


    mysql_close($connection);

}


?>

Nie generuj tabeli w mysql za każdym razem, wystarczy raz na zawsze.

Czytanie danych to SELECT. Wybierasz $rekord[tytul] z tego robisz link do strony z wszystkimi danymi o tym filmie (na stronie z danym filmem dajesz warunek WHERE $_GET[tytul]).

Taka glupia prosba - czy moglby mi ktos to napisac w kodzie bo ja dopiero zaczynam zabawe z mysql i nie bardzo mi to wychodzi :/…z gory dzieki