Skrypt do ukrywania części strony pod przyciskiem "Pokaz wię


(arlid) #1

Witajcie. Poszukuje już jakiś czas skryptu działającego podobnie do tego z googla (wyszukkwarki grafiki). Chciałbym ukryć część strony, załóżmy, ze pokazany miałby być tylko div "widok", a reszta strony byłaby niewidoczna, aż do naciśnięcia przycisku "Pokaz więcej" i wtedy cała reszta by ładnie "wypełzła" i rozsunęła stronę.


(adpawl) #2

najlepiej wykorzystać jquery

np. funkcję

http://api.jquery.com/slideToggle/


(Damgora) #3

najprościej jest użyć w stylach display:none (żeby ukryć elementy) i przywrócić domyślną wartość żeby się pokazały (dla diva jest to display:block)

to jest opcja bez animacji, ale nie będzie wielkim wyczynem napisać skrypt dodatkowo animujący płynną zmianę wysokości (w CSS3 obeszłoby się nawet bez JS - transition, ale to dopiero przyszłość)

jeśli nie chcesz pisać takiego skryptu to tak jak już wspomniał adpawl można użyć gotowych rozwiązań z jQuery (np. metody show(), hide(), toggle(), slideDown(), slideUp(), slideToggle())

Jest jeszcze jedna sprawa - wygląda na to, że w wyszukiwarce grafiki Google po kliknięciu na "Więcej wyników" dodatkowe dane dopiero pobierane są z serwera (ajax) i nie wiem czy ten aspekt również miałeś na myśli dając za przykład tą stronę.