Skrypt galerii


(Miodzik27) #1

Szukam prostego skryptu galerii.

Działał by on następująco :

  • wrzucam do specjalnego katalogu w FTP folder z nazwą np: "1" w nim jest kilka zdjęć. Otwieram strone ze skryptem a tam jest folder 1 po kliknięciu wyświetlają się zdjęcia.

Najlepiej by było gdyby to był skrypt flash i miał jakieś fajne animacje 3D itp.

MA BYĆ DARMOWY


(Marvin Nekromanta) #2

Jeżeli chodzi o flash to nie znam żadnego darmowego skryptu. W kategorii zwykłych skryptów PHP polecić mogę 35mm Slide Gallery

http://www.andymack.com/freescripts/ Zawsze istnieje możliwość edycji skryptu w taki sposób by np zdjęcia otwierały się poprzez jakiś bardziej złożony skrypt (zamiast wyskakującego okienka, zdjęcie wysuwa się na ekran w okienku - AJAX bodajże umożliwia takie coś).

PS. http://www.huddletogether.com/projects/lightbox2/#example - można by wykorzystać do przerobienia tego


(GediMaster) #3

A pasowałoby Ci coś takiego? -> http://www.gedimaster.eu/_zdjecia/

Wrzucasz zdjątka do folderu na FTP razem z plikiem INI opisującym co i jak (tytuł, opis itp.) i... tyle :). Można pomyśleć jakby to zrobić we Flashu, ale pytam się po co :stuck_out_tongue_winking_eye:? Lightbox wystarczy :).


(Marvin Nekromanta) #4

Gedi to Twój własny skrypt? Bardzo ciekawie wykonany. Udostępniłbyś kod?


(GediMaster) #5

@RaGreeen tak, to mój własny skrypt. W zasadzie jest to fragment większej całości, ale na potrzeby mojej galerii zmieniony nieco, no i dość stary jest :). Mam już nowy skrypt z różnymi poprawkami, pokazuje m.in. ilość zdjęć w galerii itp., ale nie chce mi się już starego modyfikować :stuck_out_tongue_winking_eye:. Ważne, że spełnia swoją rolę. Dodam jeszcze, że jeśli serwer ma biblioteki GD, to miniatury są tworzone automatycznie, nie ma potrzeby samemu ich tworzyć no chyba, że się chce i ma taką potrzebę :).

Mogę udostępnić kod :). Zainteresowanych proszę na PW.


(skandyn) #6

http://simpleviewer.net/simpleviewer/

Pozdrawiam.