Skrypt kasowania zawartości pliku

Witam!

Stworzyłem taki plik:

Niestety on mi nie działa.

Mam kilka pytań:

Jak zrobić żeby skrypt działał?

Jak zrobić żeby po naciśnięciu przycisku skrypt się wykonywał?

gdzie go odpalałeś? na serwerze?

Błąd w chmode …poza tym unlink można sobie darować

adpawl które lepsze? Jak zrobić to w przycisku …

Albo jeszcze prościej:

<?php

$fp=fopen ('LK/choco.txt','w');

fclose($fp);

?>

Rozumiem że chcesz wykonać tą akcję po kliknięciu przycisku. Robisz sobie rormularz z przyciskiem, np. taki:

i na początku w pliku:

<?php

if(isset($_POST['zmiennakontrolna'])&&$_POST['zmiennakontrolna']==1) {

$fp=fopen ('LK/choco.txt','w');

fclose($fp);}

?>

Kutar nie działa.

O, sory, zamiast:

daj

takie małe przejęzyczenie;] Czyli cały kod:

<?php

if(isset($_POST['zmiennakontrolna'])&&$_POST['zmiennakontrolna']==1) {

$fp=fopen ('LK/choco.txt','w');

fclose($fp);}

?>

Na domowym serwerze działa, ale wgralem pliki na serwer komercyjny i jakoś nie usuwa. A za kodem dałem jeszcze wyświetlanie zawartości pliku i jak nacisne na przycisk to niby skasowało nie wyświetla już ale jak odświerze to jest zawartość pliku. Nadałem CHMODY.

Złączono Posta : 04.05.2007 (Pią) 11:30

Działa, ale żeby nie robić tematu nowego to mam problem z przeglądarkami. Otóż mam panel i mam Operę. I jak widzicie nadal było widać treść, chociaż jej niebyło. Czy możliwe jest żeby Opera zapisywała całą stronę w swoim katalogu, a później ją wyświetlała?

Każda przeglądarka ma tak zwaną pamięć cache. Po pierwszym wejściu na daną stronę przeglądarka zapisuje ją w tej pamięci. Po ponownym wejściu na nią przeglądarka już nie wysyła żądania do serwera, tylko pobiera tą stronę właśnie ze swojej pamięci. Ma to na celu przyspieszenie ładowania się stron.

A jak to wyłączyć?

Można to wyłączyć w opcjach przeglądarki, np. w Firefox’ie : Narzędzia > Opcje > Zaawansowane > Sieć > Pamięć podręczna > 0 MB

Albo wystarczy odświeżyć, wtedy dasz “polecenie” aby pobierała z serwera całą stronę :wink: mi taki sposób działa

A na operze jak zrobić?

OMG, tak ciężko poszukać w opcjach :stuck_out_tongue:

Narzędzia > Preferencje > Zaawansowane > Historia > Podręczna na dysku > Wyłącz