Skrypt komentarzy PHP

Witam!

Od pewnego czasu szukam bez skutecznie skryptu komentarzy. Dlatego zwracam się z pytaniem do was czy nie macie jakiegoś sprawdzonego skryptu komentarzy pod newsy chodzi mi o coś takiego że na stronie głównej mam newsa i jest odnośnik “więcej” do dalszej części newsa i na tej podstronie pod newsem mają być komentarze. Do skryptu prosiłbym jakąś krótką instrukcje co gdzie i jak bo jestem trochę zielony w tych sprawach.

Tego jest bardzo dużo. Pierwsze z brzegu: http://cutephp.com/

A może jakaś mała instrukcja do tego.

Wrzucasz na FTP i instalujesz. Proste jak drut. Nie potrzeba bazy danych, do instalacji wystarczy łopatologiczna znajomość angielskiego.

Ale mi nie chodzi o taki system. Ja potrzebuje prostego skryptu komentarzy, żeby był pod newsem formularz i żeby się wpisywało

Autor: Treść:

i na koniec klikasz dodaj komentarz i nad formularzem widoczny jest komentarz.

Dodane 24.04.2009 (Pt) 21:24

Znalazłem taki skrypt ale nie wyświetla mi się dodany komentarz co mam zrobic:

<?

Użyj tego, co wcześniej podałem. Będzie prościej i szybciej. Nie będziesz musiał po wpisaniu każdej wiadomości zmieniać kodu strony.

ok, wygląda to przyjaźnie, ale co wpisuje się w kodzie strony, na której mają być komentarze? czy css jest oddzielny, czy też trzeba go sobie wpisać?

jak Boga kocham, szukam prostego skryptu, dla kogoś kto nie zna php i wszędzie piszą, że to proste, ale chyba tylko dla mistrzów programowania, bo na pewno nie dla mnie.

błagam :o

Jest to cały system newsów, a więc same newsy wprowadzasz również do systemu. Wydzielasz specjalną ramkę i do niej aplikujesz kod wywołujący całą ramkę z aktualnościami (i komentarzami przy nich). Najlepiej wrzuć tutaj swoją stronę i powiedz gdzie mają być aktualności i zrobię to za ciebie.

byłoby bardzo miło. Zależy mi tylko na komentarzach. Żeby ludzie sobie mogli komentować moje posty i siebie nawzajem (takie replaye do komentarzy). Chciałbym też mieć wpływ na styl, żeby mi to grało wyglądem ze stroną.

http://www.dywergnecja.civ.pl (to moja pierwsza strona, jest dopiero na 30% gotowa, uczę się od stycznia tego roku, proszę o wyrozumiałość, właściwie to trochę się wstydzę ją pokazywać :oops: )

w sekcjach blog, analizy forex, news! są posty. Pod nimi chciałbym dodać komentarze. Jeślibyś był tak dobry kod do jednego posta, a resztę sobie dorobię. Będę wdzięczny i obiecuję, że się nauczę php :^o :smiley: .

Chodziło mi o kod strony. CuteNews już dorzucę sam. Na razie na twojej stronie mam sam panel logowania, więc efektów pracy nie widzę. :slight_smile:

Tak naprawdę chodzi mi tylko o same komentarze. Wiem co mam zrobić w htmlu, wiem jak to wystylizować w css. Brakuje mi tylko pliku php. Zauważyłem, że ludzie używają coś takiego: wp-comments-post.php. tylko nie wiem, czy za pomocą tego komentarze zapisują się w pliku tekstowym, czy potrzebna jest baza msql. Mój dostawca ma taką możliwość, ale ja nigdy takiej bazy nie robiłem.

Czy mógłbyś mi pomóc? Będę wdzięczny.

wp-comments-post.php to komentarze dla wordpressa

właściwie nie da się napisać samego skryptu komentarzy który by automatycznie “wyczuwał” że napisałeś nowego posta poprzez dodanie pliku html.

Jeżeli chcesz natomiast mieć skrypt komentarzy, który byś własnoręcznie dodawał do każdego kodu strony nowego posta, to to idzie spokojnie w 10 minut napisać, nawet bez mysql

Tak. właśnie tego potrzebuję. Nic więcej.

Dodane 10.06.2009 (Śr) 10:28

ok i dalej nie wiem co mam robić