Skrypt komentarzy w PHP


(Krzysiu960) #1

Witam!

Chciałbym zrobić skrypt komentarzy w PHP. Zasada działania powinna polegać na tym, że użytkownik klika w link, następnie przechodzi na stronę pisania komentarza, może opublikować komentarz, bądź wyczyścić wszystkie pola, potem po opublikowaniu komentarza może go usunąć osoba z ip, z którego pisany był komentarz i osoba z innym ip (admin). Jeżeli ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak to zrobić to bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam!


(Grz Bogusz) #2

Podstawy php do tego wystarczą.

Co do IP, przy każdym komentarzu w bazie danych dodawaj adres IP osoby, która dodała komentarz i na tej podstawie decyduj, kto może edytować komentarz.

Wykorzystaj do tego chociażby to

I napisz, czy to Ci wystarczy, czy potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji.


(Krzysiu960) #3

niestety nic z tego nie rozumiem. Mogę prosić o jakąś bardziej szczegółową pomoc? Czyli jakie pliki utworzyć, jaki kod umieścić w tych plikach itp. ?


(Asperek) #4

http://compzone.org/art-System+komentar ... hp-33.html

Edytujesz to tak, żeby wraz z dodaniem komentarza do bazy, dodawana była także zmienna $_SERVER['REMOTE_ADDR'] - IP z którego został wysłany komentarz. Później dochodzi jeszcze przy while która wyświetla mały if, który sprawdza czy $_SERVER['REMOTE_ADDR'] == IP pobrany z bazy. Jeśli tak, to wyświetla się link do skryptu usuwającego link. Tam zamieszczasz tylko jeszcze raz weryfikację czy $_SERVER['REMOTE_ADDR'] == IP z bazy, i to na tyle :]

Jeśli coś mało zrozumiałego, to pytaj, albo do kursów PHP :] Gotowców nie damy :PP


(Sitemaster) #5

gotowych skryptów jak i tutoriali dot. systemu komentarzy jest pełno w sieci, wystarczy wystarczy chwilka by znaleźć w google.

Podobnie na tym forum było już wiele razy, tak więc powtarzać się po raz milionowy nie ma sensu. użyj wyszukiwarki.

Co do kwestii ip, to weź pod uwagę fakt, że większość jednak ma dynamiczne ip - tak więc takie rozwiązanie jest bez sensu.

Lepiej już wykorzystać maila - np. po dodaniu wpisu wysyłasz na maila link do edycji wpisu, albo tylko wyświetlić w komunikacie unikalny kod jaki potem będzie trzeba podać by edytować/usunąć wpis.

Cokolwiek, byle by nie IP - chyba że z twojej strony będą korzystały tylko osoby ze statycznym ip - w co szczerze wątpię :stuck_out_tongue: