Skrypt kopiujący pliki z karty SDHC na pulpit komputera

Witam, mam problem, próbuje sklecić programik na bazie pliku wsadowego bat.

Chodzi o to żeby jednym dwuklikiem przekopiować folder z jedgo miejsca w drugie.

Przykład :

Mój komputer - karta SDHC - plik DCIM chce skopiować np na C/komputer/użytkownicy/pulpi

Lokalizacja ( karta SDHC ) bedzie zawsze taka sama, zawsze bedzie kopiowany plik DCIM i zawsze na pulpit.

Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki jak miałby wyglądać taki plik

Ps. nie musi się wyświetlać komunikat na ekranie więc echo off

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Może spróbuj za pomocą copy [plik źródłowy] [lokalizacja i nazwa] np: copy E:\Asm\ lol C:\user\lol. Ta instrukcja kopiuje plik do podanego miejsca.

oki ale ja potrzebuje żeby kopiowany był folder wraz z zawartością a nie pojedynczy plik.

można by użyć copy E:\dcim" * " d:\foto i wtedy przekopiuje wszystkie pliki z arty cyzli wszystkie fotki ale chciałbym żeby przekopiował cały folder dcim wraz zawartością, próbowałem juz z xcopy ale niestety nie trybi :frowning:

w ten sposób można kopiować też foldery, zrób tak: copy E:\dcim d:\foto . to powinno przerzucić cały folder i inne foldery w środku wraz z zawartością.

Nie ma to jak gdy wspomagany ogarnia bardziej niż wspomagający :stuck_out_tongue:

powracam do tematu ponieważ na chwile odtstawiłem go, niestety ten skrypt nie działa

 

Chodzi żeby z karty SDHC w tym przypadku “E” kopiowały się ftoki ale może do folderu na dysku D:\zdjęcia o nazwie takiej jak bieżąca data

Jeśli jest to nie do wykonania to chciałbym chociaż żeby z karty SDHC z folderu E:\DCIM kopiowały się zdjęcia do folderu D:\zdjęcia\aparat

 

I gdzie ten plik miałby ewentualnie leżeć na dysku żeby wszystko działało jak należy ze ściażkami dostepu ?

 

 

ps. przy próbie uruchomienia tego skryptu pojawia sie komunikat : invalid path

Jednak xcopy nie pozwala na slashe, musiałem coś pokręcić. W poprawiłem w poście wyżej, wypróbowąłem działa.