Skrypt na możliwość wystawiania ocen

Witam,

chciałbym na swojej stronie wstawić możliwość oceniania takie gwiazdki jakie są przy programach na dobreprogramy.pl Jest na to może jakiś skrypt a może link do kursu html? Szukałem w google a nic nie znalazłem. Strona w html-u. Z góry dzięki

Poszukaj na takich stronkach jak:

http://www.jsmadeeasy.com/

Albo napisz sam. Tylko w HTMLu raczej tego nie napiszesz… użyj PHP albo JS.

Prosty skrypt.

Dodawanie wszystkich rekordów z kolumn i dzielenie przez liczbę wyników. Później to if().

Po to serwery bazodanowe mają masę swoich własnych funkcji, żeby do tak prostych rzeczy nie musieć zawalać serwera pobierając wszystkie rekordy do php i tam je obrabiać, tylko żeby całość w prosty i szybki sposób wykonać po stronie bazy danych. Nie bardzo też rozumiem, co chcesz wrzucać w if() ale nieważne.

KLIK

switch lepsze :smiley:

czy Ty w ogóle rozumiesz to o czym próbujesz pisać?

ROZUMIEM!

Dodawanie wszystkich rekordów z kolumn i dzielenie przez liczbę wyników. Przypisanie wyniku działania do zmiennej.

if($zmienna < 5)

{

echo ("PAŁA");

}

else

{

echo ("DOBRE");

}

patryk_patrol zapewne chodzi już o końcowe wyświetelenie wyniku, po pobraniu z bazy danych/pliku średniej ocen. Czyli jeżeli jest 1, to wyświetli 1 gwiazdke, jeżeli 2 to dwie itd. Czyli można to zdobić serią instrukcji if oraz elseif lub switch. Ale czy kolega który dopiero zaczyna zabawe, i pisze że strona w html-u to czy będzie on potrafił sobie napisać skrypt sam? Ja wątpię. Jak wróce do domu napiszę coś opartego o pliki tekstowe.