Skrypt na obliczanie Lvl- dla sportowej strony

Witajcie!

Chcę dołączyć do mojej strony sportowej aplikację, która będzie obliczała lvl na podstawie wykonywanych czynności:

Pompki 1pompka - 2 expa

Brzuszki 1 brzuszek - 1 expa

Podciągnięcia 1 podciągnięcie - 5 expa

Bieganie 1km - 10expa

Jazda rowerem 1km - 5expa

I chodzi o to, że mam 5 pól w tymi czynnościami, które wykonuję. Wpisuję tam ilości, a to oblicza mi expa, który dodaje do lvl’ów.

Przykład, aby zdobyć 2 lvl muszę uzbierać 100expa.

Załóżmy, że przebiegłem 8 km i zrobiłem 10 pompek. Wyświetla mi się, że mam już 2 lvl.

Kolejny lvl to 120% poprzedniego, czyli 2lvl - 100expa, 3lvl - kolejne 120 expa, 4 lvl - kolejne 144expa itp.

Podpowie ktoś jak to napisać? Da się coś takiego zrobić bez php i mysql? :smiley:

A da się skręcić samochód bez kluczy i śrubokrętów? :smiley:

Nie, jeżeli nie posiadasz elementarnej wiedzy nt. programowania webowego (HTML-a w to nie wliczając), to czegoś takiego nie napiszesz.

Da się możesz np. użyć javy i postrgreSQL, albo c# i MSSQL, albo… tak można wymieniać długo. Jeśli nie potrzebujemy nic zapamiętać (poprzednio wprowadzane wartości), można też użyć np. JavaScript-u.

Jak zrobić? Jeśli to ma tylko być bez stanowe (tzn. nie pamiętamy tego co było wprowadzone do tej pory), to baza danych jest całkowicie zbędna. W każdym razie zapisujemy to, co wprowadziliśmy do bazy. A następnie podstawiamy pod wzór wag a(x+xp)+b(y+yp)+c(z+zp)+… (gdzie a,b,c,… - to wagi, x,y,z,… - to wartości wprowadzone przez użytkownika w formularzu, natomiast xp,yp,zp,… - to suma poprzednich wartości zapamiętanych w bazie, bądź zero jeśli nie korzystamy z takiego rozwiązania). Jeśli przekraczamy jakiś pułap “expa”, to wypisujemy dany level.

Wydaje mi się, że da. Wystarczy prosty formularz w HTML i obliczanie wyniku w JavaScript. Można jeszcze dorzucić zapisywanie danych w ciastku, żeby nie trzeba było wszystkiego wpisywać od nowa przy każdym wejściu na stronę.

Jeżeli jednak byś chciał, żeby ludzie mogli oglądać wyniki innych, to bez oprogramowania serwerowego i bazy danych nie da rady. Można to zrobić bez php i mysql - można użyć np. Django i sqlite lub postgresql.